Tipphetked Arsenal sai penaltiseerias jälle Liverpoolist jagu

Siim Kaasik
Londoni Arsenali mängijad tähistavad liigakarikas veerandfinaalis jõudmist.
Londoni Arsenali mängijad tähistavad liigakarikas veerandfinaalis jõudmist. Foto: Peter Byrne/AP

Inglismaa jalgpalli liigakarikas alistas Londoni Arsenal 0:0 lõppenud normaalaja järel penaltiseerias Liverpooli ning jõudis veerandfinaali.

Kui esmaspäeval kohtusid samad meeskonnad Anfieldil Inglismaa meistrivõistluste raames ning 3:1 võidu teenis Liverpool, siis eile oli Arsenali kord rõõmustada.

Mõlemapoolsete võimalustega kohtumises jäid väravad löömata ning pärast 90-minutilist jalgpallilahingut suunduti 11 meetri karistuslöökide juurde. Seal tõusis Arsenali kangelaseks väravavaht Bernd Leno, kes tõrjus Divock Origi ja Harry Wilsoni penalti.

Leno on esimene Anfieldil nullimängu teinud Arsenali väravavaht pärast Vito Mannone’i (2012).

Kaheksa parema seas võõrustab Arsenal võistlussarja valitsevat meistrit Manchester Cityt. Kõik liigakarika veerandfinaalid mängitakse 21. detsembril.

Arsenal mängis Inglismaa parima klubi Liverpooliga kahe kuu jooksul juba kolmandat korda, sest lisaks liigakarika ja Inglismaa meistrivõistluste matšile kohtuti omavahel ka Inglismaa superkarika finaalis. Ka seal teenis Arsenal võidu samuti penaltiseeriaga.

Järgmisena kohtub Arsenal Premier League’is pühapäeval Sheffield Unitediga, Liverpool läheb samal päeval vastamisi Aston Villaga.

Liverpool - Arsenal 0:0 (4:5)