Järelvaadatav ⟩ Selveri mehed said lohutusauhinnana kaela pronksmedalid
Selgus ka Eesti meistrivõistluste sümboolne koosseis

Kui eile leidis oma lõpplahenduse võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria, siis täna sai selgeks ka pronksiseeria saatus. Valusalt kullamängu ukse taha jäänud Tallinna Selver alistas Pärnu VK ka teistkordselt 3:0 - täna geimid vastavalt 25:19, 25:23 ja 25:18 - ning sai endale pronksise autasu.

Avageim kulges Selveri meeskonna pidevas väikeses eduseisus, ent geimi lõpus käristati vahe neljapunktiliseks – 19:15 ning Avo Keel kasutas mõtlemisaega. Sellest pärnakad välja tulla ei suutnud ja geimi võitis Selver 25:19.

Teist geimi läks Rainer Vassiljevi juhendatav Selver Andrus Raadiku rünnakust juhtima 11:7, ent Pärnu pääses punkti kaugusele (17:16). Kristo Kollo suurendas Selveri edu 19:16-le, ent Pärnu jõudis veel mitu korda punkti kaugusele. Geimi lõpus olid aga kindlamad Selveri mängijad, Kollo tõi esimese geimpalli seisul 24:22, ent selle luhtas Renet Vankeri serviviga. Geimi lõpetas Teppani rünnak – 25:23 Selverile. Nii jõudis pealinna meeskond pronksist geimivõidu kaugusele.

Kolmandat vaatust läks Selver Atvars Ozolinsi vea järel juhtima 9:7. Geimi keskel vähendas Švans Pärnu meeskonna kaotusseisu 11:14-le, kuid vahet tagasi mängida ei suudetud. Selver võitis kolmand geimi 25:18.

Võitjate kasuks tõi diagonaalründaja Renee Teppan täna parimana 15 punkti (efektiivsus +10, rünnak 76%). Keskblokeerija Mihkel Varblane lisas omalt poolt 11 (+7, 75%) ja kaptenist nurgaründaja Andrus Raadik 10 (+7, 53%) punkti. 

Pärnu parimad olid taas Läti koondislased Kristaps Platacs 12 (+7, 58%) ja Toms Svans 10 (+5, 89%) punktiga. 

Selveri peatreener Rainer Vassiljev kinnitas, et medal teeb alati rõõmu. «Medal on medal, midagi oma tehtud töö eest kaela saada on alati hea. Viimased nädalad on meile päris karmid olnud, lihtne see seeria ei olnud. Kokkuvõtteks ütlen suured tänud meestele, kes suutsid end pärast sellist rasket aega kokku võtta ja kindlalt Pärnu üle mängida. Teadsime, et esimses mängus on suur roll vaimsel poolel, eriti avamängus. Täna maksid rohkem oskused, aga Pärnu mängis täitsa tip-top, meie serv täna nii hästi ei toiminud ja vastane oli mängus sees. Aga suutsime vastu pidada ja lõpp hea, kõik hea,» sõnas Vassiljev.

Pärnu peatreener Avo Keel tõdes, et meeskonnal jäi puudu tahtmisest ja emotsioonist. «Kaks korda 0:3 kaotus saada.. ei olnud meil pingeid peal, aga oli kuidagi selline natuke tahtejõuetu see esitus. Ei saa olla, et keegi on juba hooajast tüdinud. Ma ei taha iga kord karjuv treener ka olla, motivatsioon ja tahtmine peab ikka mängijal endal olema. Ei saanud me Selverile vastu, eks see jäi natuke ka individuaalsete oskuste taha ja sellise esitusega mingit medalit küsida on raske,» sõnas Keel.

«Vahel ma mõtlen, et kas ainult mulle on seda vaja. Mõistan, et kõik väsivad, aga teatud hetkedel tuleb endaga hakkama saada ja kokku võtta, vastasel juhul ei ole see palliplats õige koht ja tuleb minna autojuhiks või puid tegema,» lisas juhendaja.

***

Et sellega said ka Credit24 Eesti meistrivõistlused läbi, selgus meistrivõistluste sümboolne koosseis.

Eesti meistrivõistluste sümboolne koosseis:

Sidemängija: Kert Toobal (Tartu Bigbank)

Libero: Rait Rikberg (Tartu Bigbank)

Diagonaalründaja: Hindrek Pulk (Saaremaa VK)

Temporündaja: Mihkel Varblane (Tallinna Selver)

Temporündaja : Toms Švans (Pärnu VK)

Nurgaründaja: Keith Pupart (Saaremaa VK)

Nurgaründaja: Albert Hurt (Tartu Bigbank)

Kogu mäng järelvaadatavana:

Tagasi üles
Back