Eesti kindlustas koha Kuldliiga finaalturniirile

Lätis Liepajas toimuval Euroopa Kuldliiga teisel turniiril kohtus Eesti Belgiaga ning A-alagrupi liidrid andsid tõelise põnevusetenduse. Lõpuks väljus mängust 3:1 (20:25, 28:26, 32:30, 28:26) võiduga Eesti ja tagas sellega ka koha finaalturniiril, kus lisaks mängivad korraldajana Belgia ning lisaks Ukraina ja Türgi.

Eesti alustas koosseisus Robert Viiber, Oliver Venno, Kristo Kollo, Karli Allik, Timo Tammemaa, Ardo Kreek ja libero Silver Maar, vahendab volley.ee. Mängu avageim kulges taaskord Eesti jaoks väga vaevaliselt ja avageim kaotati kindlalt. Peatreener Cedric Enard vahetas esimeses geimis Alliku asemele platsile Albert Hurda. Teises geimis tehti teine vahetus, kui Kreek vigastas põlve ning tema asemel sekkus Andri Aganits.

Kõik ülejäänud geimid kulgesid ülipingeliselt ja lõppesid õnneks Eesti paremusega, kuigi võimalusi oli ka vastasel. Suurepäraselt sekkus täna kahel korral servima Henri Treial, kes sekkus kolmandas geimis seisul 31:30 ja lõi ässa, kindlustades sellega geimivõidu. Ka neljanda vaatuse lõpus tuli Treial servima seisul 22:21 ning lõi samuti ässa.

Eesti meeskonna resultatiivseim oli Venno, kelle arvele kogunes 23 punkti (+15) ja kes valiti ka mängu parimaks. 14 punkti (+9) panustas Kollo ning 10 silma (+5) Hurt. Eesti vastuvõtt oli 55 protsenti, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokist saadi 6 ja servilt 5 punkti (eksiti 16 pallingul).

Venno ütles, et on pärast sellist lahingut väga väsinud. «Eks tuleb minna füsiode juurde ennast remontima. Oli selline närviline ja väga raske mäng. Aga suutsime kesta ja tõesti mõningad hetked olid väga ilusad, kui suutsime blokiga ja kaitsega midagi ilusat teha. Oma rumalaid vigu tegime muidugi ka, mina isiklikult eksisin oma rünnakul päris palju. Seda oleks saanud paremini teha, aga üldiselt olen rahul, 3:1 võit ja nüüd oleme finaalturniiril, see oli ju üks meie eesmärke,» kommenteeris diagonaalründaja. Taas raskelt kulgenud mängu alguse kohta sõnas ta: «Oleme nagu diiselmootoriga auto, mis algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama.»

Enne mängu:

Eesti on võitnud kõik seni peetud neli mängu, liikudes kindlalt tuleval nädalal peetava finaalturniiri suunas. Magusaim triumf pärineb nädala taguselt Tartu turniirilt, kus 0:2 kaotusseisust alistati 3:2 Euroopa edetabelis kolmandat kohta hoidev Belgia. Väga tugeva koondise skalpi jahitakse tänagi. 

Eile peeti Liepajas esimesed mängud. Eesti sai vaatamata rabedale algusele kindlalt 3:1 jagu Hispaaniast. Belgia pidi üllatavalt palju vaeva nägema Lätiga. Nemadki jäid lõpuks 3:1 peale, ent nii mõnigi geim oli väga võrdne. 

19. ja 20. juunil toimuvale finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja, lisaks on koha juba taganud korraldaja Belgia. Kui nad oma grupi võidavad, saab pileti ka kõigi alagruppide võrdluses parim teise koha võistkond.

Liepaja turniiri lõppeb Eesti jaoks homme kell 17.30 mänguga Läti vastu. Postimees näitab kohtumist mõistagi otsepildis. 

Tagasi üles
Back