Tänak: kaotasime aega, kuna pidime vältima kokkupõrget pühvlitega (1)

Karl-Joosep Küngas
Copy
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: FRANCOIS FLAMAND via www.imago-images.de/SCANPIX

Eesti ralliduo Ott Tänak ja Martin Järveoja alustasid Keenia MM-rallit väga targalt ja sõiduvigu vältides. Pärast neljandat kiiruskatset ollakse kolmandal positsioonil ja võistlust juhtivast Thierry Neuville'ist jäädakse 26,2 sekundi kaugusele.

Tegelikult pole midagi eestlaste jaoks katki, kuna Keenias on näha, et vahesid suudetakse üsna lihtsalt tekitada. Tänak selgitas intervjuus WRC All-Live'ile, et nüüd tuleb alles tõeliste väljakutsetega silmitsi seista.

«Ma arvan, et hommikused kiiruskatsed olid kõige kergemad osad sellest rallist. Pärastlõunal on teed hoopis katkisemad ning väljakutseid jagub,» kostis Tänak.

Eesti ralliduo kaotas just neljandal kiiruskatset üllatavalt palju aega, kuid Tänak andis kohe sellele ka seletuse. Väga kitsastel teedel tuli tal vältida ka metsloomadega kokkupõrget.

«Viimasel kiiruskatsel pidime väga suurel kiirusel põõsaste vahel kihutama. Järsku kohtusime ka pühvlitega ning võtsime hoogu maha. Nendega kokkupõrge olnuks ilmselt fataalne,» jätkas Tänak.

Kuigi hetkel ulatub Tänaku kaotus meeskonnakaaslasele Neuville'ile poole minuti kanti, siis eestlase arust pole see Keenias väga suur vahe. Eriti arvestades seda, et teed lähevad üha kehvemaks. «See kaotus pole hetkel midagi, sest nüüd alles läheb raskeks.»

Tagasi üles