Aston Martinil ei õnnestunud Vetteli disklahvi ümber pöörata

Christopher Krutto
Copy
Aston Martini sõitja Sebastian Vettel sai küll Ungaris poodiumil seista ja teise koha karikat hoida, kuid võistluse järel võeti see talt ära.
Aston Martini sõitja Sebastian Vettel sai küll Ungaris poodiumil seista ja teise koha karikat hoida, kuid võistluse järel võeti see talt ära. Foto: Hasan Bratic/SIPA/Scanpix

Aston Martini piloot Sebastian Vettel diskvalifitseeriti Ungari vormel 1 etapi järel, sest tal polnud piisavalt kütust auto paagis. Kuigi Briti tiim esitas kaebuse, siis FIA lükkas selle tagasi.

Nimelt näevad vormel 1 sarja eeskirjad ette, et autol on paagis pärast finišit vähemalt üks liiter kütust, et ametnikud saaksid kontrollida selle nõuetele vastamist. Ungaris teise koha saanud Vettelil aga polnud seda piisavalt ja seetõttu ta diskvalifitseeriti.

Aston Martin uskus, et kütusesüsteemiga võis olla probleeme ja seetõttu ei saanud FIA ametnikud piisavalt kütust kätte, kuigi tegelikult oli see masinas olemas. Ometi selgus hiljem, et probleemi tõttu ei olnud vormelis kütust piisavalt ja seetõttu lükkas FIA kaebuse tagasi.

See oli valus hoop Vettelile, kelle viimased aastad ei ole kõige kergemad olnud. Tänavu hoiab ta sõitjate arvestuses 12. kohta, kuid võinuks tänu teise koha punktidele Ungarist tõusta 10. positsioonile. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles