Miks ei pea teist korda politseiga sekeldustesse sattunud Ogier hooaja viimast etappi vahele jätma?

Postimees Sport
Copy
Sébastien Ogier.
Sébastien Ogier. Foto: Toyota/McKlein/Toyota Gazoo Racing

Seitsmekordne ralli maailmameister Sébastien Ogier sattus Kataloonia MM-etapil taas kohtunike ja politsei huviorbiiti. Kuigi Toyota sõitjal oli kehtiv tingimisi karistus, siis ei pea ta novembris Monzas sõidetavat viimast etappi vahele jätma ja võitleb kaheksanda MM-tiitli eest.

Ogier eiras laupäeval politsei peatumismärguannet, kui oli sooritanud tänavaliikluses ohtliku möödasõidu. Napilt pool aastat tagasi sai Ogier Horvaatia ametivõimudelt karistada, kui sattus tavaliikluses kokkupõrkesse, proovis sündmuskohalt ruttu pääseda ning oli selle käigus alla ajamas politseiniku.

Horvaatias juhtunu eest määrati Ogier’e kuuekuuline katseaeg – kui ta veel reeglite vastu eksib tuleb üks MM-etapp vahele jätta. Vaid paar päeva enne selle karistuse lõppemist sai ta sarnase rikkumisega hakkama Kataloonias. Õigust taga ajavad fännid uurivad, et miks võib Ogier viimasel etapil startida?

Kohtunike arvates olid Kataloonias toimunud intsidendil kergendavad asjaolud ning rahatrahv oli asjakohane karistus. Ogier pidi vahejuhtumi pärast kukrut kergendama 2000 euro võrra.

Prantslane põhjendas, et ei saanud politseiniku peatumismärguandest aru. Talle tundus, et politseinik teeb temale kui rallisõitjale teed vabaks, mitte ei tegele tema peatamisega. Lisaks ütles Ogier, et ei ületanud kiirust, vaid sõitis ringristmikul väikese kiirusega.

Kataloonia ralli neljanda kohaga lõpetanud Ogier on jätkuvalt liikumas kaheksanda MM-tiitli suunas, ainsana saab tema triumfi Monzas väärata tiimikaaslane Elfyn Evans. Waleslane vähendas Kataloonias punktivahet seitsme silma võrra, kahte esimest lahutab 17 punkti.

Sõitjate punktiseis

1. Sébastien Ogier (Toyota) 204

2. Elfyn Evans (Toyota) 187

3. Thierry Neuville (Hyundai) 159

4. Kalle Rovanperä (Toyota) 140

5. Ott Tänak (Hyundai) 128

6. Craig Breen (Hyundai) 76

Tagasi üles