K, 5.10.2022

Venemaa vormelisõitjat ei lasta USA GPks riiki sisse

Toimetas Karl Juhkami
Venemaa vormelisõitjat ei lasta USA GPks riiki sisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Irina Sidorkova võistlushoos.
Irina Sidorkova võistlushoos. Foto: Andrej Isakovic

Naiste vormelikarussell (W Series) viibib sel nädalal USAs, kus sõidetakse tänavuse hooaja kaks viimast etappi. Olude sunnil pole seal kohal aga kõik sõitjad. 

Nimelt ei väljastanud Ameerika Ühendriigid viisat Venemaa vormelisõitjale, MM-sarja üldarvestuses seitsmendat kohta hoidvale Irina Sidorkovale. 

18-aastase pedaalitallaja jaoks tuli see täieliku üllatusena, kuna eelneva informatsiooni põhjal pidanuks tema kui professionaalne sportlane kuuluma nende sekka, kellele on võimalik erandkorras viisat väljastada.   

«Ei mingit Austinit minu jaoks. Mu 2021. aasta vormelihooaeg pandi seisma. USA ei väljastanud mulle viisat, kuigi ma kvalifitseerun professionaalse sportlasena riiklikult tähtsate huvide erandi alla,» kirjutas venelanna.

Kuna USAs sõidetakse hooaja kaks viimast etappi, selgub seal ka tänavune ilmatšempion. Kõige tulisemat duelli peavad MM-tiitli peale britid Alice Powell ja Jamie Chadwick, kel on kirjas vastavalt 109 ja 108 punkti. Teoreetilised tiitlišansid on olemas veel ka meie põhjanaabril Emma Kimiläinenil (75 punkti). 

Märksõnad
Tagasi üles