WRC-hooaja avaetapp tõotab meeskondadele aastate suurimat väljakutset

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Gus Greensmith 2020. aasta Monte Carlo rallil.
Gus Greensmith 2020. aasta Monte Carlo rallil. Foto: EPA/ALESSANDRO GAROFALO/SCANPIX

2022. aasta WRC-hooaja avab traditsiooniliselt Monte Carlo ralli. Tuleval hooajal kujuneb legendaarsest rallist WRC-meeskondadele aga katsumus, mille sarnast pole rallimaailm võib-olla kunagi näinudki.

Järgmise aasta Monte Carlo rallil sõidetakse kaks täispikka päeva ilma lõunase hoolduspausita. WRC-tiimidele esitab see paraja väljakutse, sest just Monte Carlos tulevad esimest korda rajale uue põlvkonna hübriidautod.

«Sellest rallist võib kujuneda aastate suurim väljakutse,» ütles M-Spordi rallimeeskonna juht Richard Millener DirtFishile. «Minna reedel rajale, ilma et lõunal oleks hoolduspaus, on juba praeguse põlvkonna autodele piisavalt keeruline. Kuid meeskonnad toovad seekord rajale uhiuued autod. Seda Montes, mis tähendab juba niisamagi väljakutseid.»

Milleneri sõnul oleks olukord lihtsam, kui Montes ootaksid ees kuivad olud, ent rallihuvilised teavad, et seda on liiga palju tahetud. Samas tunnistas tiimijuht, et praegu on veel vara muretseda võimalike tehniliste probleemide pärast.

«Peame olukorraga hakkama saama. Jah, väljakutse on suur, kuid peame selleks valmis olema. Korraldajad teevad, mis nad saavad. Nad tahavad rehvivahetusalasse lubada suuremat tiimi, kes analüüsiks autost saadavaid andmeid. Nad lubavad meile võimaluse korral lisaressurssi,» avaldas Millener.

Märksõnad

Tagasi üles