Eesti avas kodusel MM-turniiril lisajal teenitud võiduga punktiarve

Siim Kaasik
Eesti U20 jäähokikoondise võit Poola üle.
Eesti U20 jäähokikoondise võit Poola üle. Foto: Catherine Kõrtsmik/EJHL

Tallinnas Tondiraba jäähallis peetava jäähoki U20 maailmameistrivõistluste I divisjoni B-grupi turniiri eelviimasel päeval alistas Eesti tähtsas mängus lisaajal 4:3 Poola.

Nii Eestil kui ka Poolal oli enne kohtumist punktiskoor avamata, mis tähendas, et I divisjoni B-gruppi püsimajäämiseks vajasid mõlemad võitu.

Avakolmandikul läks Poola mängu 1:0 juhtima ning selline seis püsis tablool teise kolmandiku lõpuni. Kolmandal perioodil viisid Marek Potšinok ja Deniss Kontseus 2:1 juhtima, kuid poolakad Pawel Wybiral ning Karol Sterbenz leidsid Eesti väravatele vastused. Mängu 59. minutil viigistas Marek Potšinok seisu ja normaalaeg lõppes 3:3.

Eesti võiduvärav sündis lisaaja kümnendal sekundil, kui koondise päästeingliks kerkis kapten Daniil Kulintsev.

Eestil on nüüd 2 ja Poolal 1 punkt. I divisjoni B-grupis asub 12 punktiga esikohal Sloveenia, kes on võitnud kõik neli peetud kohtumist. Neile järgnevad 10 punktiga Prantsusmaa ning 6 punktiga Jaapan. Neljandal kohal on Ukraina 5 silmaga. Kas Eesti jääb I divisjoni B-gruppi püsima, selgub täna.

Turniiri viimasel päeval mängib Sloveenia Prantsusmaaga, Ukraina Poolaga ja Eestit ootab ees kohtumine Jaapaniga.