Tagasi brasiillased enam ei vaadanud – kuigi Masopust suutis koos vasakkaitsja Ladislav Novákiga Garrinchat ohjeldada, jagus teistele meestele selle võrra rohkem ruumi. Oma esimese värava viie aasta jooksul lõi kaitsev poolkaitsja Zito, lõppskoori vormistas Vavá.
Finaal
Brasiilia–Tšehhoslovakkia 3 : 1
Brasiiliast sai Itaalia järel teine meeskond, kes MM-tiitlit kaitsnud – kusjuures noorte Pelé ja Amarildo kõrval tegid nad seda päris kogenud koosseisuga. Kaheksa meest kuulusid koosseisu ka 1958. aasta finaalis, nende keskmine vanus (30) on aga MM-ajaloos võitvate meeskondade seas kõrgeim.
Fakte 1962. aasta MMi kohta
Brasiilia kaitsja Nílton Santos kuulus Brasiilia koosseisu ka 1950. aasta MMil, kuid ei pääsenud toona kordagi platsile. 1958. ja 1962. aastal tuli ta juba põhimehena maailmameistriks.
Kogu turniiri jooksul ei läinud vaja mitte ühtegi lisaaega. Hiljem on seda juhtunud vaid korra, 1974. aastal.
Brasiilia kaitsja Djalma Santos oli esimene mängija, kes valiti kolme MMi sümboolsesse koosseisu: ta oli sinna kuulunud ka 1954. ja 1958. aasta turniiril.
Vavást sai esimene mängija, kes teinud skoori kahes MM-finaalis: hiljem kordasid seda saavutust Pelé, Paul Breitner ja Zinedine Zidane.
1962. aastal debüteerinud Bulgaaria koondis pidi oma esimest võitu MM-finaalturniiril ootama 17 mängu – nende kehva seeria viimane kohtumine oli 1994. aasta avamäng Nigeeria vastu, mis 0 : 3 kaotati. Enne seda oldi võiduta viis MMi!
MM 1966: kui jalgpall päriselt koju tuli
Inglismaa jalgpallikoondise fännid meenutavad 1966. aastat endiselt härdumusega: just sellest turniirist lauldakse, just seda turniiri mäletatakse ja just sellest turniirist räägitakse legende. Jalgpall naasis sünnimaale: kuna 1863. aastal möödus Inglismaa jalgpalliliidu asutamisest sajand, oli paslik, et MM-finaalturniir jõuab esimest korda Albionile. Ühtlasi oli tegu esimese korraga, kui MM jõudis riiki, kus olid olnud teise maailmasõja lahingud.