FOTO Kraana, pimekurv ja infosulg: võidusõidu lõpp jahmatas tšempionit

Karl-Joosep Küngas
Copy
Vormel E avaetapp Saudi Araabias.
Vormel E avaetapp Saudi Araabias. Foto: ANTONIN VINCENT via www.imago-images.de/SCANPIX

Vormel E tänavune hooaeg sai alguse möödunud nädalavahetusel Saudi Araabias, ent kahjuks jäi paljudele sellest suhu mõru maik.

Laupäeval toimunud võistlus lõppes karmi avariiga, mis sundis turvaautot rajale tulema. Lisaks polnud võimalik Alexander Simsi vormelit lihtsalt rajalt minema lükata ning selle teisaldamiseks tuli kasutada kraanat.

Riyadhi tänavaringrada on aga väga kitsas ning seetõttu on kraana kasutamine väga keeruline. Kohtunikud peavad sellest sõitjaid väga vara teavitama, et ohutus oleks tagatud.

Kahjuks ei läinud Simsi vormeli teisaldamine plaanipäraselt. Vormel E kahekordne maailmameister Jean-Eric Vergne jagas selle kohta sotsiaalmeedias ka pilti, mis olukorra tõsidust peegeldab.

«Olen endiselt šokeeritud, milliseks võistluse lõpp kujunes. Kraana tuli ootamatult rajale ja turvaauto ootas vormeleid pimeda nurga taga, mis põhjustas väga suure ummiku. Samuti polnud keegi teadlik, et kraana üldse rajal on ning millal võime turvaautot oodata. Tundub, et inimesed ei ole varasematest vigadest midagi õppinud,» lausus Vergne.

Märksõnad

Tagasi üles