FIA võib Tänakule ja Evansile tuska valmistanud reeglit muuta

Christopher Krutto
Copy
Ott Tänak Rootsi rallil
Ott Tänak Rootsi rallil Foto: Imago Images/Panoramic/Scanpix

Rallisõitjad Ott Tänak ja Elfyn Evans pidid Rootsi ralli katkestama, sest nende hübriidsüsteemil lakkas põlemast roheline tuli, mis annab märku, et kõik on korras. Ometi töötas kõik muu korralikult ja seetõttu olid mõlemad mehed ülimalt pettunud.

Nii Tänak kui ka Evans kritiseerisid võistluse järel reeglit, mille tõttu pidid katkestama. Seda valusamaks tegi katkestamise tõik, et mõlemad olid tol hetkel ka kõrges mängus.

Nüüd tunnistas värskelt FIA rallidirektoriks valitud Andrew Wheatley, et tõenäoliselt muudetakse reeglit nii, et sõitjad ei peaks väikse asja pärast rallit pooleli jätma. Praegu peavad võistlejad kohe jätma ralli pooleli, kui roheline tuli kustub, ja masinast väljuma. Siis viiakse sõiduk karantiini, kus WRC-sarja tiimidele hübriidajameid valmistav Compact Dynamics selle üle vaatab.

«Pärast Rootsi rallit pole küsimustki, et see, mis Otiga juhtus, on meie teravas fookuses olnud, sest olukorrale polnud selget lahendust. Tavaliselt saavad insenerid väga kiirelt probleemi kohta öelda, kas see oli A, B või C. Oti puhul polnud asi selge ja keskendume sellele põhjalikult, et teaksime, milles probleem oli ja saaksime edasi minna,» seletas Wheatley Autosportile antud intervjuus.

«Mõistame, millised on tagajärjed ja pakume sel nädalavahetusel toimuval maailma mootorispordi nõukogul välja ettepanekud muuta nii sportlikku kui ka tehnilist poolt. See vähendaks sarnaseid olukordi tulevikus ja loodetavasti on meil laupäeval teiega tulemusi jagada,» lisas ta.

Tema sõnul on aktiivselt tiimidega suheldud, et leida lahendusi ja samas tagada ka sõitjate turvalisus.

Tagasi üles