Uue hingamise leidnud rallitäht: ilmselt on see minu viimane võimalus

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Esapekka Lappi kallistamas Toyota spordidirektorit Kaj Lindströmi.
Esapekka Lappi kallistamas Toyota spordidirektorit Kaj Lindströmi. Foto: Nikos Katikis via www.imago-images.de/SCANPIX

Toyota rallisõitja Esapekka Lappi annab endale aru, et tõenäoliselt on käimasolev hooaeg tal viimane võimalus WRC-sarjas läbi lüüa.

31-aastane Lappi sõitis möödunud hooajal kaasa vaid ühe MM-ralli, kui tuli Soomes neljandaks. See esitus avaldas muljet Toyota ninameestele, kes otsisid asendust Sebastien Ogier’le. Teatas ju prantslane juba eelmisel hooajal, et kavatseb tänavu sõita vaid osadel MM-rallidel.

Tänavu peetud kahest MM-rallist on Lappi sõitnud ühel, kui sai Rootsis kolmanda koha. «Usun, et olen näidanud, mida suudan. Mul pole endale vaja enam midagi tõestada. Veidi hullumeelne on mõelda, kus olin 12 kuud tagasi ja kus olen praegu,» lausus Lappi WRC kodulehele.

Veel 2020. aastal sõitis Lappi täishooaega M-Spordis, kuid koroonaviirusest tekkinud majandusraskuste tõttu ei saanud soomlane seniste tingimustega meeskonnas jätkata. Peale makstes ei soovinud ta aga meeskonnas jäktata. 

«See on minu teine võimalus ja ilmselt ka viimane võimalus,» jäi Lappi enda suhtes ausaks. Ta sõidab tänavu kokku kaheksal või üheksal rallil. Individuaalselt MM-tiitlit tal seetõttu püüda pole võimalik, kuid tema ülesanne ongi aidata Toyota meeskondlikuks maailmameistriks.

«Kui liiga põnevile satun, võib tekkida pinge, mis muudab kõik raskemaks. Parem on püsida rahulik. Eelmine aasta aitas selles mõttes palju kaasa. Tahan lihtsalt autorallit nautida. Ralli on minu kirg, aga elus on veelgi tähtsamaid asju, näiteks perekond. Praegu on mul hea tasakaal. Võtan sellest teisest võimalusest viimast,» lausus Lappi, kes on võistlustules ka järgmisel, Horvaatia MM-rallil.

Märksõnad

Tagasi üles