Tiitlit ihkav rallitäht kogub MM-etapiks vormi legendaarsel võistlusel

Karl-Joosep Küngas
Copy
Craig Breen.
Craig Breen. Foto: Gregory Lenormand/Scanpix

WRC-sarjas hooaega poodiumikohaga alustanud Craig Breen saab võimaluse end järgmiseks MM-etapiks paremini valmis seada.

Breen andis teada, et osaleb tänavu legendaarsel Sanremo Rallil, kus tema kasutada on Ford Fiesta Rally2 auto. Mõistagi pole rallil oluline võit, vaid saada hea tunnetus asfaldil, mida saaks realiseerida juba aprilli lõpus Horvaatia MM-rallil.

Seejuures läheb Breen Sanremo rallile tiitlikaitsjana, nii 2019. kui ka 2021. aastal õnnestus tal seal triumfeerida. Siiski tasub mainida, et toona kihutas ta vastavalt Škoda ja Hyundai roolis. 

Iirlase sõnul on väga oluline saada pärast pikka pausi jälle ralliautoga kilomeetreid juurde. Võisteldi ju MM-sarjas viimati veebruaris, kui sõideti Rootsis ainus talveralli. Seal pidi Breen leppima ainult ühe punktiga, mille ta noppis punktikatselt.

«Olen väga õnnelik, et saan kinnitada Sanremo rallil osalemist. On päris pikalt saadud autost eemal oldud, ent Horvaatia MM-ralli on kohe ukse taga ja tuleb taas end vormi saada. Sanremo annab selleks kindlasti suurepärased võimalused,» lausus Breen sotsiaalmeedias.

Itaalias peab Breen saama hakkama enda tavapärase kaardilugeja Paul Nagle'ita. Talle loeb Sanremos legendi John Rowan, kellega Breen sõidab ralliautos alles teist korda.

MM-sarja punktitabelis hoiab Breen hetkel 16 silmaga seitsmendat kohta. Üldarvestust juhib Kalle Rovanperä, kellel kirjas juba 46 punkti. Talle järgnevad 32 silma kogunud Thierry Neuville ja endiselt kolmandal kohal olev Sebastien Ogier 26 punktiga. Ott Tänakul on kirjas viis punkti, mis annab hetkel 11. koha.

Tagasi üles