BLOGI Real võitis Benzema kübaratrikist Chelseat, võimalusi raisanud Villarreal alistas Bayerni

Londoni Chelsea - Madridi Real.
Londoni Chelsea - Madridi Real. Foto: JAVIER SORIANO/AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaalis alistas Madridi Real võõrsil 3:1 Londoni Chelsea. Villarreal sai kodustaadionil 1:0 jagu Müncheni Bayernist.

Londoni Chelsea – Madridi Real 1:3

Väravad: 40. K. Havertz – 21., 24., 46. K. Benzema

Eelmise aasta Meistrite liiga poolfinaali kordusetenduse suurimaks täheks kerkis Madridi Reali 34-aastane ründaja Karim Benzema. Kübaratriki löönud prantslane sahistas esimest korda võrku mängu 21. minutil, kui mängis seinasööduga vasakusse äärde vabaks Vinicius Juniori, spurtis seejärel trahvikasti ning lõi umbes 13 meetrile tulnud tsenderduse peaga värava ristnurka.

Kolm minutit hiljem, 24. minutil näitas Benzema taaskord suurepärast peamängu oskust. Seekord leidis ta paremalt äärelt antud tsenderdusega üles Luka Modric. Benzema pidi küll paar sammu tagasi tegema, kuid saatis palli väravavaht Edouard Mendyle püüdmatult tagumisse posti.

Avapoolaja lõpus suutis Chelsea siiski mängu tagasi tulla, kui enda peamängu oskust demonstreeris tipuründaja Kai Havertz.

Teine poolaeg algas tiitlikaitsjale šokiga. Nimelt andis väravast kaugel väljas olnud Mendy kehva söödu Antonio Rüdigeri suunas, mille Benzema vahelt lõikas ja siis juba palli tühja väravasse saatis.

Chelsea suutis end siiski kokku võtta ja umbes kümmekond minutit Reali järjepanu ohtlike rünnakutega survestada. Kaks head võimalust oli vahetusest sekkunud Romelu Lukakul. Ühel hetkel said Chelseal ideed otsa ning Reali kindlustas soliidse kaitsemängu toel 3:1 võidu.

Villarreal – Müncheni Bayern 1:0

Väravad: 8. A. Danjuma

Kohtumise eel võis pidada soosikuks küll Müncheni Bayernit, kuid juba kaheksandal minutil avas mänguskoori Arnaut Danjuma. Värav sündis Villarreali kiirrünnakus tehtud ilusast söödumängust. Poolaja lõpus, 41. minutil maandus Francis Coquelin üle jala läinud tsenderdus Bayerni väravavõrgus, kuid VAR tühistas tabamuse suluseisu tõttu.

Bayern valdas küll rohkem palli (58:42), kuid mängu ohtlikumad olukorrad tekkisid Villarreali kiirrünnakutest. Küll raksatas Bayerni väravapost, küll mängisid Villarreali mehed rünnakuid üle. Bayern peab tänama õnne, et saab korduskohtumisele vastu minna minimaalses kaotusseisu.

Villarreal alistas kodustaadionil 1:0 Müncheni Bayerni.
Villarreal alistas kodustaadionil 1:0 Müncheni Bayerni. Foto: IMAGO/kolbert-press/Marc Niemeyer/Scanpix

Enne mänge

Tiitlikaitsja Londoni Chelsea ja 13-kordse võitja Madridi Reali vastasseis võiks paberil olla veerandfinaalidest kõige tasavägisem. Meeskonnad olid vastamisi ka eelmisel hooajal Meistrite liiga poolfinaalis. Siis jäi esimene mäng Madridis 1:1 viiki ning teise võitis Londonis 2:0 Chelsea.

Kaheksandikfinaalis sai Chelsea kahe mängu kokkuvõttes 4:1 jagu Lille’ist, Real aga 3:2 PSG-st. Koduliigas on Chelsea kolmandal kohal, Real aga kindel liider.

Villarreali ja Müncheni Bayerni mängus on soosikuks Saksamaa meeskond. Kaheksandikfinaalis lülitas Villarreal kahe mängu kokkuvõttes 4:1 välja Juventuse, Bayern sai 8:2 jagu Salzburgist.

Koduses liigas hoiab valitsev Euroopa liiga tšempion Villarreal seitsmendat kohta, Bayern aga esimest.