N, 2.02.2023

Eesti kurlingupaari jäi MMil esikümnest välja: keskmise mänguga olime play-off'ist väga kaugel

Postimees Sport
Eesti kurlingupaari jäi MMil esikümnest välja: keskmise mänguga olime play-off'ist väga kaugel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marie Kaldvee ja Harri Lill võitsid eelmisel kuul Suure slämmi finaalturniiril kõik viis mängu.
Marie Kaldvee ja Harri Lill võitsid eelmisel kuul Suure slämmi finaalturniiril kõik viis mängu. Foto: World Curling Federation

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill lõpetas segapaaris kurlingu maailmameistrivõistlustel alagrupi seitsmenda ja üldarvestuses 14. kohaga, mis tagab Eestile koha järgmise aasta MMil.

Alagrupi mängudes kogusid eestlased MMil kolm võitu ja kuus kaotust.

Eesti kurlingumängija Harri Lill tunnistas, et MMi tulemus jäi siiski kõvasti alla miinimumeesmärgile. «Oli häid hetki, aga keskmise mängu tasemega olime väga kaugel play-off´i seltskonnast. Positiivne on, et selle aasta tulemus on parem kui mullu ning Eesti mängib tänu sellele ka järgmisel aastal MMI tugevaimas A-divisjonis,» kommenteeris Lill.

Kurlingumängijate sõnul olid jääolud MMil head ning võistkondade tase ka väga kõrge, mis on aastatega kiiresti kasvanud.

«Ilmselgelt oleme pettunud, et ei suutnud näidata oma parimat mängu turniiri vältel. Eriti kahju on Rootsi mängust, kus me ei suutnud edu hoida. Heameel on, et suutsime säilitada koha järgmise aasta MMil ning Eesti ei pea kvalifikatsioone läbima,» lisas Marie Kaldvee.

Eesti kurlingupaar võistles MM-il A alagrupis, kus eestlaste vastasteks olid Taani, Soome, Itaalia, Jaapan, Korea, Norra, Uus-Meremaa, Šveits ja Rootsi segapaarid. A-alagrupist pääsesid kohamängudele edasi Šveits, Rootsi ja Norra. MMi võitjad selguvad laupäeval.

Märksõnad
Tagasi üles