Riski piiril kihutav Tänak katse finišis: käed lihtsalt värisevad

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Kuigi siin on tegemist ilupildiga, siis tegelikult on Ott Tänak tõesti kompamas kiirusepiire.
Kuigi siin on tegemist ilupildiga, siis tegelikult on Ott Tänak tõesti kompamas kiirusepiire. Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänak annab Soome rallil endast kõik, et Toyotadele vastu saada. Siiani on see ka õnnestunud, sest nelja katse järel on saarlase edumaa lähima jälitaja ees 5,4 sekundit, kuid see on tulnud oma hinnaga. 

Nimelt kihutab Tänak sõna otseses mõttes oma võimete piiril ning seda on selgelt näha ka katselõpu intervjuudest, kus ta enne vastama asumist ennast mõned sekundid kogub. 

«Huh... natukene keeruline on. Käed värisevad pärast sellist katset. Raske on nautida,» sõnas ta näiteks neljanda katse finišis.

WRC All Live'i kommentaator Julien Porter jäi nõnda ausa kommentaari peale esimese hooga lausa kergelt sõnatuks. «Kui selle ralli mitmekordne võitja ja maailmameister ütleb, et tal käed veidi värisevad, siis... sa võid vaid ette kujutada, milline andmine see tegelikult oli!»

Tänaku kommentaarist tulenevalt uuriti ka tema lähimalt jälitajalt Esapekka Lappilt, kuidas tema ennast Toyota roolis tunneb? «Tunne on okei. Aga Ott näeb tõesti vaeva! Meilt puhas läbimine, võib-olla mõnes kohas olime veidi aeglased, kuid iga kurvi ei saagi ideaalselt võtta.»

Üldseis pärast neljandat katset.
Üldseis pärast neljandat katset. Foto: EWRC

Märksõnad

Tagasi üles