Antetokounmpo hullas Hispaania koondise vastu. Kaotaja: ma pole oma elus midagi sellist näinud (1)

Toimetas Ville Arike
Giannis Antetokounmpo mängus Hispaaniaga.
Giannis Antetokounmpo mängus Hispaaniaga. Foto: Stefanos Kyriazis/ZUMA Press Wire/Scanpix

1. septembril algavate Euroopa korvpallimeistrivõistluste eel võtab kontrollmängude karussell tasapisi tuure üles. Suurte soosikute sekka kuuluvad Kreeka ja Hispaania kohtusid Ateenas ning võõrustajad noppisid 86:70 võidu.

Põhimõtteliselt oli tegemist ühe mehe, eelmisel aastal Milwaukee Bucksi NBA meistriks vedanud Giannis Antetokounmpo sooloetendusega. Kreeka koondise liider viskas 20 ja poole minutiga 31 punkti, vedades omad kohe avaveerandiga ette 31:13 ning vahepealse kehvema perioodi järel võideti lõpuveerand taas suurelt – 23:13.

«Loomulikult tegi Giannis väljakul suure vahe sisse. Ma pole oma elus midagi sellist näinud. Ta on Euroopa korvpalli üks huvitavamaid mängijaid,» kiitis Hispaania 34-aastane tagamees Quino Colom portaalile basketnews.com.

Küsimusele, kuidas keegi saaks Giannist peatada, vastas Colom: «Ma ei tea. Kui keegi teab, palun öelge mulle.»

Tõepoolest. Ning sellele küsimusele otsib EMil vastust ka Eesti koondise peatreener Jukka Toijala.