Tõnu Endrekson: oleme võimelised medalisõitu pääsema

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Allar Raja (vasakul) ja Tõnu Endrekson.
Allar Raja (vasakul) ja Tõnu Endrekson. Foto: Tairo Lutter

Eesti paarisaeruline neljapaat (Johann Poolak, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Mikhail Kushteyn) tagas läbi vahesõidu koha sõudmise EMi poolfinaali. Paatkonna kogenuim liige Endrekson usub, et A-finaali jõudmine on Eestile jõukohane.

Eelsõidus ei saanud Eesti konkurentidega võrreldes end kuidagi käima ning lõpetas sõidu neljandana, kaotust võitjale Poolale kogunes koguni 18,65 sekundit.

«Tegime endale päris palju tööd juurde,» tõdes Endrekson. Pärnaka sõnutsi ei ole tiim vastutuules sõites koostööd veel klappima saanud ning selle pealt maksti lõivu.

«Tänagi ei saanud avasõidus korrektselt tõmbesse ja sellistes tingimustes on see meile komistuskiviks,» rääkis kahekordne olümpiamedalist sõudeliidu kodulehel.

Hoopis paremini tundis Eesti kvartett end vahesõidus, kus tagas teise kohaga pääsu poolfinaali. «See oli teisest puust minek: ehkki vastutuult jagus, saime sõidu klappima,» rõõmustas Pärnu sõudeklubi liige.

Kas sellisel tasemel sõit võiks Eesti mehed ka finaali upitada? «Jah, arvan küll, et oleme selleks võimelised,» ütles Endrekson.

Eesti stardib poolfinaalis reedel kell 12.45 kuuendalt rajalt, vastasteks Prantsusmaa, Šveits, Itaalia, Tšehhi ja Belgia. Medalisõitu jõuab kolm esimest. Kuus minutit varem algavas esimeses poolfinaalis lähevad vastamisi Ukraina, Leedu, Rumeenia, Poola, Suurbritannia ja Holland.

Ehkki ühepaadil pidi esiti startima Kaspar Taimsoo (Viljandi SK), naasis viljandlane isiklikel põhjustel koju ning tema asemel anti võimalus startida neljapaadi asendusliikmel Andrei Jämsäl (Pärnu SK).

Rio OMi pronksmedalist läks avasõidus vastamisi Hollandi, Suurbritannia ja Šveitsi esindajatega, ent pidi kõigile alla vanduma. Sõidu võitis 8.03,10-ga hollandlane Melvin Twellaar, Jämsä oli 8.32,71-ga neljas. Lisaks Twellaarile pääses otse poolfinaali britt Thomas Graeme (8.17,09).

Siiski avaneb pärnakale veel üks võimalus edasi pürgida reedel kell 11.36 algavas vahesõidus, kus tal tuleb Serbia, Monaco, Aserbaidžaani ja Rootsi koondislaste vastu hambad ristis suruda ning lõpetada vähemalt teisena.

Kergekaallastest löövad paarisaerulisel kahepaadil kaasa Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu). Noorukesed spordimehed olid avasõidus 7.31,83-ga kuuendad. Ainsana liikus otse medalisõitu 7.06,06-ga finišeerinud Itaalia. Saapamaa paarile järgnesid Portugal (7.08,04), Norra (7.19,93), Ungari (7.26,12) ja Taani (7.28,71).

Vahesõit on kavas reedel kell 11.18, kus Koppeli ja Loodi rivaalideks on Ungari, Portugali, Tšehhi ja Hispaania paarid. Sellest sõidust pääseb A-finaali kaks esimest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles