Latvala: Tänak tahab võitlust MM-tiitli pärast võimalikult kaua jätkata (1)

Karl Mihkel Eller
Copy
Jari-Matti Latvala.
Jari-Matti Latvala. Foto: Sander Ilvest

Toyota rallitiimipealik Jari-Matti Latvala tuletab meelde, et Ott Tänak on olnud viimastel MM-etappidel heas hoos ning et eestlase eesmärk on püsida võimalikult kaua tiitliheitluses.

«Peame siiski meeles pidama, et [Ott] Tänak on tugev – tal on olnud mõned tugevad rallid ja ta tahab Kalle [Rovanperäga] sõitjate tiitli pärast võimalikult kaua võitlust jätkata,» ütles Latvala wrc.com-ile.

Rovanperäl on enne hooaja 13. etappi Tänaku ees 53-punktiline edu. Ta võib tiitli kindlustada, edestades Tänakut kaheksa punktiga, kuid piisab ka seitsmest, juhul, kui soomlane ralli võidab.

Latvala on otsustanud pettumusterohke Kreeka MM-ralli selja taha jätta. Tiimi põhisõitjad Kalle Rovanperä, Elfyn Evans ja Esapekka Lappi olid raskustes, Toyota parimaks sõitjaks osutus kuuendana lõpetanud Takamoto Katsuta.

Latvala loodab, et Soome teid meenutavad Uus-Meremaa kiiruskatsed sobivad Toyotale ning nende hooaja esimeses pooles näidatud hea vorm naaseb.

«Uus-Meremaa teed on üsna sarnased Soomega, kuid seal pole nii palju hüppeid. Loodetavasti sobivad need Yarisele hästi. Viimane ralli Kreekas oli raske, me teame seda ja oleme selle põhjuste kallal töötanud,» ütles Latvala.

Tagasi üles