Tänak on Hyundai tiimikorraldusega rahu teinud: lõpuks oli kõik aus

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ott Tänak
Ott Tänak Foto: Hyundai Motorsport

Uus-Meremaa ralli eel uuriti Ott Tänakult, kas tal tuli pärast Kreekas jagatud meeskondlikke käske ka tiimikaaslase Thierry Neuville'iga veidi asju selgeks rääkida.

«Meil polnud vaja midagi omavahel arutada,» kostis selle peale Tänak. «Thierry tegi oma tööd, mina enda oma. See, mida me tegema peame, pole aga enam meie töö. Ilmselgelt tegi Thierry väga hea nädalavahetuse.»

Neuville andis samal ajal mõista, et Hyundai meeskond on vahepeal olnule tagasi vaadanud ning analüüsinud, kas tegemist oli õige või vale otsusega. «Meil on tõesti olnud aega, et sellele [otsusele] otsa vaadata,» alustas belglane. 

«Kui Kalle Rovanperä kihutaks siin esimesel katsel välja ja Otil tekiks šanss võita, siis võib-olla olnuks see tõesti vale otsus,» jätkas Neuville, kuid lisas, et ei usu, et soomlast kolmandat etappi järjest mingi tagasilöök tabaks. «Pealegi, otsus sai tehtud meeskonna poolt ja praegu pole võimalik seda enam kahetseda.»

Tänak vaatas samamoodi tiimikäsule tagasi tunduvalt malbemalt kui Kreekas. «Ilmselgelt oli see kõigi jaoks keeruline olukord. Lõpuks oli kõik aus: Thierry oli kõige kiirem ja meil ei õnnestunud temaga esikoha pärast võidelda. Sellest on lihtsalt kahju.»

«Ilmselgelt sellises olukorras, kui sa võitled MM-tiitli pärast, tuleb sul igalt poolt võimalikult palju punkte krabada. Kui vahe [Rovanperäga] oleks väiksem, siis võib-olla saaksime rääkida, et oleme jälitaja rollis, kuid praegu oleme temast nii palju maas, et tegelikult pole MM-tiitli heitlus enam meie kätes,» jätkas soomlasest 53 punktiga maha jääv Tänak.

«Kõik on Kalle käes: kas ta tahab anda meile veel ühe võimaluse või mitte. Aga tegelikult on ta juba praegu neid päris mitu andnud,» lõpetas saarlane.

Uus-Meremaa rallil läheb, nagu tavapäraselt, jagamisele 25+5 punkti. Pärast seda on kavas veel kaks võidukihutamist Hispaanias ja Jaapanis. Ehk ühtekokku on veel laual 90 silma. 

Tagasi üles