P, 26.03.2023

Punktideta jäänud Aron jäi kõige napimalt üldarvestuse teisest kohast ilma

Postimees Sport
Punktideta jäänud Aron jäi kõige napimalt üldarvestuse teisest kohast ilma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paul Aron.
Paul Aron. Foto: Instagram @paularon_/

Eesti vormelitalent Paul Aron (Prema Racing) osales sel nädalavahetusel vormel 3 EM-sarja (FRECA) viimasel etapil Itaalias Mugellos. Eilse võistluse kindlalt võitnud Aron stardis teisele võidusõidule 15. positsioonilt ning suutis võistluse lõpetada 11. kohaga. Kahjuks polnud see piisav, et EM-sari teise kohaga lõpetada.

15. kohalt alustanud Aron andis konkurentidele kõva lahingu, kuna ta vajas üldarvestuse teise koha kindlustamiseks vähemalt üht punkti. Selleks tuli tõusta vähemalt 10. positsioonile.

Eestlane tegigi korraliku stardi ning kerkis kiiresti 13. kohale. Samal ajal tema põhikonkurent Gabriele Mini suutis kolmandalt positsioonilt liidriks tõusta. Kui oli selge, et itaallane liigub vankumatult võidu suunas, pidi eestlane reageerima.

Viimastel ringidel tuli rajale turvaauto ning see tõmbas pingerivi kokku. Nõnda tekkis Aronil võimalus punktikoht ikkagi teenida. Aron tõusis lõpuks 11. kohale, ent rünnak viimasel punktikohal lõpetanud Kas Haverkortile jäi sooritamata.

Nõnda lõpetas Aron hooaja kokkuvõttes kolmanda kohaga, kogudes 242 punkti. Teda edestas eile EM-tiitli kindlustanud meeskonnakaaslane Dino Beganovic 42 ja teiseks tõusnud Gabriele Mini ühe silmaga.

Kokkuvõttes võib Aron hooajaga ikkagi rahule jääda, kuna ta tõestas, et kõrgemal tasemel võistlemiseks vaja olev kiirus on tal olemas. Eestlane võitis kokku seitse kvalifikatsiooni ja teenis kuus etapivõitu. Mõlemas arvestuses hoidis Aron esikohta.

Enne võistlust:

Mugello on Aronile olnud viimase kahe aasta jooksul väga õnnelik paik. Ta võitis möödunud hooajal FRECA-sarjas mõlemad võidusõidud ning suutis ka eile taaskord triumfeerida. Kuldse duubli kordamine nõuab aga eestlaselt väga suurt pingutust.

Aroni jaoks teine kvalifikatsioon ebaõnnestus täielikult. Eestlane sai parimal katsel ringiajaks 1.43,371, mis andis tihedas konkurentsis alles 15. koha. Ajasõidu võitis Gabriel Bortoleto (R-ace GP), kelle 1.42,874 jäi konkurentidele alistamatuks.

FRECA-sarjas selgus eile küll Euroopa meister, kelleks on Aroni meeskonnakaaslane Dino Beganovic. Samuti on suhteliselt kindel eestlase üldarvestuse teine koht, kuna tal on koos 241 punkti ning kolmandal positsioonil paiknev Gabriele Minì jääb eestlasest 24 silma kaugusele. Itaallane stardib tänasele võistlusele kolmandalt positsioonilt ning vajab eestlasest möödumiseks võitu ning peab lootma, et Aron ei suuda teenida ühtegi punkti.

Märksõnad
Tagasi üles