Rannula: Kovliar tõi meid mängu tagasi, aga tema viga ka lõpetas mängu

Ville Arike
BC Kalev/Cramo mängija Oleksandr Kovliar (palliga).
BC Kalev/Cramo mängija Oleksandr Kovliar (palliga). Foto: Tairo Lutter

Sarja FIBA Europe Cup vaheturniiril jätkav BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai teise kaotuse, jäädes Den Boschis alla sealsele Heroesele 72:86. Mäng kulges tõusude-mõõnadega, lõpus tõmbasid pikema kõrre võõrustajad.

Kalev jäi teisel veerandajal rohkem kui kümne punktiga taha ning lõpuveerandi alateski näitas tabloo kodumeeskonna eduseisu 66:52. Ent kalevlased viskasid mõne minutiga 13 punkti järjest, evisid võimalusi juhtimagi minna, kuid paar healt positsioonilt sooritatud viset ei tabanud.

Viis minutit enne lõppu toimus pöördeline sündmus. Oleksandr Kovliar tegi Den Boschi tagamehele Austin Price’ile vea, meeste käed jäid sõlme, Kovliar püüdis seda natuke ägedama liigutusega vabastada, aga Price leidis end põrandalt. Kohtunikud otsustasid arupidamise järel – eemaldamine!