Kelly Sildaru valiti Euroopa aasta freestyle-suusatajaks

Christopher Krutto
Copy
Kelly Sildaru.
Kelly Sildaru. Foto: Tairo Lutter

Portaali downdays.eu lugejad valisid Kelly Sildaru Euroopa parimaks freestyle-suusatajaks.

Sadade potentsiaalsete konkurentide seast valiti võistlustulemuste, videoklippide, sotsiaalmeedia populaarsuse ja freestyle-suusatamise mõjuvõimu põhjal võistluse nominentideks esimese hooga 30 meest ja 17 naist.

Seejärel, jaanuari alguses, algasid n-ö duellides rahvahääletused, kus Sildaru alistas kõigepealt norralanna Johanne Killi ja šveitslannast Pekingi pargisõidu olümpiavõitja Mathilde Gremaud'.

Finaalis tuli tal rinda pista norralanna Hedvig Wesseliga, kel tiitlivõistlustelt ja X-mängudelt ühtegi medalit ette näidata pole. Ka seal võttis võidu eestlanna.

Kelly Sildaru kirjeldus downdays.eu lehel: «Ta on võistlusmasin, olgu see siis renni-, pargisõidus või Big Air'is. Kelly tõusis poodiumile viiel erineval MK-etapil ja võitis pargisõidu MK-sarja üldarvestuse, lisaks X-mängudel rennisõidu ja olümpial pargisõidu pronksi.»

Hedvig Wesseli kirjeldus downdays.eu lehel: «Hedvig jõudis mullu poodiumile kolmel korral ning platseerus Freeride World Tour'il kokkuvõttes teiseks. Ühtlasi kaasasutas ta Sister Summiti (naissportlasi koondav organisatsioon – toim.), osales filmis Daymaker ning jätkas oma populaarset vlogisarja Hedvig's Way.»

Downdays on Euroopa aasta suusataja auhinda välja andnud alates 2014. aastast. Sildaru võitis selle nüüd neljandat korda. Varem on ta selle saanud aastatel 2014, 2017 ja 2019.

Tagasi üles