Pšenitšnikovil oligi omapärasel moel õigus, sest kumbki väravavaht ei lasknud endale 120 minuti jooksul väravat lüüa. Kuna kordusmänguks aega ei olnud – finaal pidi toimuma juba kolme päeva pärast – ja penaltiseeriaid toona veel jalgpallis ei tuntud, jäeti edasipääseja otsustamine üheliirise mündi vastutada. Just nii – EM-finalist otsustati mündiviskega!
Saatuslik ja ajalooline toiming ei viidud läbi platsil kõigi nähes, vaid sakslasest kohtuniku Kurt Tschenscheri riietusruumis, kuhu olid kutsutud meeskondade kaptenid, itaallane Giacinto Facchetti ja venelane Albert Šesternjov. Mingil põhjusel pääsesid ruumi veel ka venelaste ründaja Aleksandr Lenjov («Mul pole õrna aimugi, kuidas ma sinna sattusin!»), NSV Liidu peatreener Mihhail Jakušin ja UEFA delegaat Agustín Pujol.
Itaallased pidasid oma kaptenit Facchettit õnnelikuks inimeseks, kuid mine tea, mis oleks võinud olla, kui ka Šesternjov oleks samamoodi nagu Facchetti inglise keelt mõiganud. Nimelt küsis kohtunik mängijatelt viske eel inglise keeles: «Heads or tails?» («Kull või kiri?») ning kui Šesternjov vaatas selle peale kohtunikule kalanäoga otsa, valis Facchetti kirja. Õigesti tegi – just tema sai 68 000 pealtvaataja rõõmuks tunnelist, rusikad püsti, väljuda.
Inglaste ajalooline pronks
Teine poolfinaal Jugoslaavia ja Inglismaa vahel oli juba hoopis teistsugune kohtumine – mäng, mis vääris lahingu nime. Kohtunik José María Ortiz de Mendíbil vilistas mängus kokku 49 viga – rohkem kui ühe iga kahe minuti kohta! Mõlemad meeskonnad paistsid silma brutaalsuse ja jõhkrusega, mis oleks tänapäeval kaasa toonud punaste kaartide laviini. Mängu ainus värav löödi 86. minutil, kui Dragan Džajić kasutas ära inglaste kapteni Bobby Moore’i hetkelise kõhkluse ja saatis palli väravasse.