Luka Doncic nimetas asja, mida õppis MMi esimesest mängust

Toimetas Ville Arike
Sloveenia koondise kapten Luka Doncic MMi avamängus kohtunikuga vaidlemas.
Sloveenia koondise kapten Luka Doncic MMi avamängus kohtunikuga vaidlemas. Foto: IMAGO/Alexander Trienitz/SCANPIX

Korvpalli MMi ühel suuremal staaril Luka Doncicilgi on veel arenguruumi. Igatahes nimetas ta pärast Jaapanis Okinawal peetud avamängu asja, mida sellest kohtumisest õppis.

Doncic vedas juba 2017. aastal koolipoisina Sloveenia koondise Euroopa meistriks. Nüüd alustas ta MMi 37-punktilise kontserdiga Venetsueela vastu, aidates omad 100:85 võiduni.

Varasemaga võrreldes on muutunud aga see, et pärast kauaaegse raudvara Goran Dragici koondisekarjääri lõppu usaldati Doncicile esmakordselt kaptenipael.

«Selles, kapteni rollis on mul veelgi suurem vastutus. Üks asi, mida peame paremini tegema, on pea külmana hoidmine. Eriti käib see minu kohta, sest tean, et poisid järgivad minu eeskuju,» vahendas portaal basketnews.com Doncici sõnu pressikonverentsilt.

Venetsueela tegi hiilgava esimese veerandaja, tabades üheksa kolmest ja asudes juhtima 33:31. Ent Sloveenia kaitse paranes, teine ja kolmas veerandaeg võideti kokku 47:30 ja viimaseks väikeseks vaheajaks saadi 15-punktiline edumaa.

«Võitlesime lõpuni. Venetsueela on hea meeskond, saime tähtsa võidu,» märkis Doncic.

Teises F-grupi mängus oli Gruusia 85:60 üle Roheneemesaartest.