ANALÜÜS Kas ambitsioonitu mänguplaan lõpetas Häberli ametiaja? (1)

Siim Kaasik
Eestlased võitlesid, aga jälle jäi sellest väheks.
Eestlased võitlesid, aga jälle jäi sellest väheks. Foto: Lukasz Skwiot/Cyfrasport/SCANPIX

Eesti jalgpallikoondise tõenäosus läbi play-off’i EM-valikturniirile pääseda oli statistikaagentuuride hinnangul alla kolme protsendi. Seda õhkõrna võimalust ei suudetud ära kasutada, sest võõrsil tuli Poola vastu leppida 1:5 kaotusega.

Eesti alustas mängu tegelikult hästi ning teenis juba teisel minutil nurgalipu lähistelt audisisseviske. Nii kurb kui see ka pole, jäi see meie üheks eredamaks sähvatuseks kogu mängu jooksul.

Poola võttis kohe pärast seda tuurid üles ning hakkas meid rünnakutelaviinidega survestama. Seda ilmestab hästi üks statistiline näitaja: mängu 18. minutiks olid täpsed söödud Poola kasuks 143:6.