Eesti kaotas viimases alagrupimängus tiitlikaitsjale

2012. aastal Eestis peetud U19-vanuseklassi EM-finaalturniiril oli Karl-Erik Luigend (nr 11) Eesti koondise kapten ja lõi turniiril ka meeskonna ainsa värava. Foto: Laura Oks

Täna pidas Eesti jalgpalli U19 koondis Lilleküla staadionil Euroopa meistrivõistluste oma alagrupiturniiri viimase mängu. Eesti vastane oli tiitlikaitsja Hispaania ning mäng lõppes eestlastele 0:2 kaotusega. Kahjuks jäi Eesti koondis kodusel turniiril punktita, kaotusega tuli leppida ka varasemates mängudes Portugali ja Kreeka vastu.

Mängu käik:

Eesti - Hispaania 0:2

Eesti algkoosseis: Gurnik, Kukebal, Ingermann, Mets, Pikk, Klemmer, Anier, Raudsepp, Rättel, Lepistu, Luigend.

Meeskonnad tulevad staadionile

Kõlab kohtumise avavile. Hispaania pani palli mängu

1 min

Hispaanial oli juba esimesel rünnakul hea võimalus, kuid meie õnneks lendas ohtlik tsenderdus Eesti värava eest läbi

5 min

Mängu algus kulgeb Hispaania domineerimisel

6 min

Eesti sai esimest korda palliga Hispaania väljakupoolele, kuid pealelöögini ei jõutud

8 min

Hispaania teenib mängu esimese nurgalöögi

10 min

Paco Alcacer sai lähedalt löögile, kuid pall lendas napilt väravast mööda.

14 min

Seni on Eesti kaitseliin päris hästi Hispaania ründajatega hakkama saanud

16 min

Rättel teeb Hispaania kaitsele head pressingut, kuid napilt lööb väravavaht palli klaariks

18 min

Deulofeu lööb umbes 20 meetri pealt peale, kuid Gurnik tõrjub

19 min

Hispaania teenib hest kohast karistuslöögi

19 min

Karistuslöök lendas latti, löögi autoriks Suso

20 min

Suarez lööb kaugelt ning Gurnik taas tõrjub

20 min

Kreeka ja Portugali mängus on seis juba 1:1

23 min

Taas ohtlik olukord Eesti värava all, kuid Gurnik püüab ohtliku tsenderduse

26 min

Grimaldo proovib 25 meetri pealt, kuid pall lendab üle värava

30 min

Hispaania hoiab palli, kuid Eesti kaitseliini ei suudeta üle mängida

32 min

Lepistu võtab keskväljal palli hispaanlastelt ära, kuid annab seejärel valesöödu. Kohe järgneb ohtlik olukord Eesti värava all, kuid terav pall lendab Gurniku värava eest läbi

35 min

Hispaania peatreener on juba väga närviline

38 min

VÄRAV! Hispaania asub kohtumist juhtima

38 min

Värava autor Denis Suarez. Eestil oli käsil hea rünnak, mis lõppes pallikaotusega ning Hispaania tuli kiiresti üle ning Suarez jäi karistusalas vabaks ning lõi palli rahulikult alanurka

43 min

Mäng jätkub samas taktis, Hispaania on pidevalt ründamas

44 min

Luigend teeb karistusala lähedal vea ning Hispaanil ohlikust kohast karistuslöök.

45 min

Lõpuks jõuab pall kindlalt Gurniku kätte ning kõlab poolaja lõpuvile

Teises mängus juhib Kreeka 2:1 Portugali vastu

Portugal jäi 37. minutil platsile kümnekesi

Pealtvaatajaid on 3877

45 min

Algab teine poolaeg!

50 min

Mäng jätkub samas vaimus, Hispaania hoiab palli ja Eesti üritab kiirete vasturünnakutega nõelata

53 min

Terav tsenderdus värava ette, kuid Gurnik püüab kindlalt

56 min

Eesti teeb kiire vasturünnaku, kuid Anier jookseb palliga üle otsajoone

58 min

Hispaania vahetab: Juanmi tuleb välja, sisse läheb Juan Bernat

60 min

Hispaania teenib umbes 18 meetri pealt karistuslöögi

60 min

Pall lendab õnneks napilt väravast mööda

65 min

Hispaania oli lähedal iluväravale, kuid otse õhust löödud volley lendas Gurniku valvatavast väravast napilt mööda

68 min

Kukebal teeb karistusalajoonel vea ning saab kollase kaardi, Hispaanial ohtlik karistuslöök

68 min

Löök lendab Eesti koondise fännisektorisse

70 min

Hispaania vahetab: Suso lahkub ja teda asendab Saul Niguez

73 min

Hispaania hoiab pidevalt palli, kuid pealelööke tuleb harva

75 min

Karol Mets on täna väga hästi löönud klaariks peaagu kõik Hispaanlaste antud tsenderdused Eesti karistusala suunas.

76 min

Gurnik teeb väga hea tõrje

76 min

Kreeka juhib Portugali vastu 3:1

80 min

Eesti teeb ohtliku vasturünnaku ning Rättel pääseb ka löögile, kuid Ortola Hispaania väravas teeb hea tõrje

83 min

Derik Osede sai kokkupõrkes Rätteliga vigastada ja mängu jätkata ei saa

86 min

Värav! Paco Alcacer lööb palli umbes 20 meetri pealt ristnurka latist sisse.

89 min

Eesti vahetab: Mängu tulevad Ustaal ja Pajunurm, lahkuvad Lepistu ja Luigend

89 min

Luigend andis kaptenipaela Kukebalile

90 min

Mängule lisatakse kolm minutit

90 min

Viimased minutid kulgevad ikka Hispaania domineerimisel

90 min

LÕPUVILE! Hispaania võitis 2:0!

Hispaanial on kirjas 2:1 võit Kreeka üle ning 3:3 viik Portugaliga. Kreeka ja Portugal peavad omavahelise kohtumise täna kell 17 Haapsalus. Kõigil meeskondadel peale Eesti on veel võimalus alagrupi võiduks.

Reedeses 1:4 kaotusmängus Kreeka vastu lõi eestlaste turniiri ainsa värava Karl-Erik Luigend. Hispaania suurim väravakütt on Madridi Reali mängija Jese Rodriguez, kelle arvel on neli tabamust.