Anieri ja Kamsi hilised väravad tõid Eesti jalgpallikoondisele võidu

Kaptenipaela kandnud Alo Bärengrub heitlemas. Oman's Hassan Modafariga.
Kaptenipaela kandnud Alo Bärengrub heitlemas. Oman's Hassan Modafariga. Foto: SCANPIX

Eesti jalgpallikoondis teenis sel aastal viienda võidu, kui võõral väljakul alistati 2:1 Omaani koondis.

Omaani koondis asus kohtumist juhtima 17. minutil, kui täpne oli Abdul Aziz Al Miqbali. Omaani eduseisul kulges mäng pikalt ning Eestil õnnestus viigistada alles 85. minutil, kui vahetusest sekkunud Henri Anier realiseeris samuti vahetusest mängu tulnud Taavi Rähni söödu.

88. minutil sepistasid Eesti koondise võidu samuti vahetusmängijad, kui Andre Frolovi nurgalöögi toimetas peaga väravasse Gert Kams.

Eesti koondis peab järgmise kohtumise, kui järgmise nädala kolmapäeval kohtutakse võõral väljakul Araabia Ühendemiraatidega.

Eesti koondis tänases kohtumises:

Eesti: Artur Kotenko (76. Stanislav Pedõk), Tihhon Šišov, Alo Bärengrub, Igor Morozov, Ken Kallaste, Sergei Mošnikov (64. Henri Anier), Ilja Antonov (57. Eino Puri), Martin Vunk (82. Taavi Rähn), Siim Luts, Karl Mööl (46. Gert Kams), Ats Purje (74. Andre Frolov).

Mängu käik:

-

Kohtumise alguseni on jäänud kümme minutit.

-

Meeskonnad on kohtumiseks valmis.

-

Pall pandi mängu.

2 min

Eesti valdab esimesel minutil rohkem palli ja meeskond üritab leida oma söödumängu.

5 min

Omaan saab umbes 40 meetri pealt karistuslöögi.

5 min

Midagi ohtlikku vastased korda saata ei suuda.

7 min

Eesti hoiab taas ilusasti palli ja jõutakse ka vastaste karistusala lähistele, kuid siis tuleb kaitsemüür ette.

9 min

Lutsu tsenderdus vasakult äärelt ebaõnnestub.

12 min

Omaani mängumehed valdavad ka vahelduseks natuke pikemalt palli ja lõpuks saadakse ka löögile, mis lendab kaugelt väravast mööda.

14 min

Omaani ründaja mängib kiirusega Bärengrubi üle ja jõuab ka karistusalasse. Sellele järgneb sööt, mis ohtlikku olukorda kokkuvõttes ei tekita.

17 min

Eestlased mängivad kaitses kindlalt ja Kotenko paneb taas palli mängu.

17 min

Omaan ründab vasakult äärelt ja tuleb tsenderdus karistusalasse, kust ründaja lükkab palli peaga väravasse. Omaan juhib 1:0.

17 min

Omaani meeskonna juhtvärava autoriks on Abdulaziz Al Miqbali.

23 min

Šišov teeb vastase takistamisel vea ning teenib kollase kaardi. Omaanile karistuslöök.

23 min

Karistuslöök tuleb teravalt karistusalasse, kust eestlased suudavad selle siiski minema toimetada.

26 min

Omaan üritab taas vasakult äärelt.

28 min

Eesti üritab oma söödumängu taas käima saada.

29 min

Eestlased üritavad vasaku ääre kaudu, kuid palli värava ette lõpuks toimetada ei suudeta.

31 min

Omaanile nurgalöök.

31 min

Nurgalöögi järel saavad vastased kaugelt löögile. tuleb ka väga ohtlik ja tugev kauglöök, mille suudab Kotenko suunata üle otsajoone.

32 min

Omaan saab veel korra löögile, kuid sel korral läheb pealöök väravast mööda.

36 min

Antonivi pallikaotusele järgneb vastaste ohtlik rünnak, mis lõppeb õnneks vastaste eksimusega.

39 min

Luts teenib Eestile karistuslöögi.

39 min

Kallaste annab palli karistusalasse ning see langeb otse väravavahi saagiks.

40 min

Vastaste väravavaht Masoud Mazin saab löögi ning vajab kergelt tohterdamist.

40 min

Vastaste varuväravavaht o nasunud sooja tegema.

42 min

Omaan ründab taas vasakult äärelt ja tsenderduse järel saadaga ka peaga löögile, mis läheb siiski üle värava.

44 min

Eesti koondis otsib sööduga ründajana tegutsevat Purjet, kuid pall siiski teamani ei jõua.

45 min

Omaan üritab nüüd ka paremalt äärelt, esimesena saab jaole Šišov, kes lööb palli üle küljejoone.

45 min

Esimene poolaeg läbi, Omaan juhib 1:0.

46 min

Eesti vahetab: Kams väljakule, Mööl puhkama.

46 min

Omaan alustab ründamist.

47 min

Eesti ründab parema ääre kaudu ja pall jõuab värava alla, kus Luts saab jala vahele, kuid Luts on suluseisus.

49 min

Eesti kombineerib, kuid rünnak lõppev valesööduga.

54 min

Omaan ründab parema ääre kaudu ja seal tsenderdatakse pall värava alla, mis kedagi siiski ei leia.

56 min

Omaani mängumees on saanud viga ja hetkel on korraks kerge mängupaus.

57 min

Purje teenib Eesti koondisele nurgalöögi.

57 min

Eesti vahetab: Antonov puhkama, Eino Puri mängu.

58 min

Omaan tuleb väga teravalt keskelt läbi ja ründaja saab Eesti koondise väravavahiga silmitis, õnneks suudab Kotenko palli tõrjuda.

61 min

Omaani koondise mängijad on kordamööda murul pikali.

64 min

Omaani karistuslöök mingit tulemust ei too.

64 min

Eesti vahetab: Mošnikov puhkama, Anier mängu.

69 min

Omaan on olnud viimastel minutitel palli valdavamaks pooleks.

72 min

Omaan ründab teravalt ja antakse kiire pall karistusalasse, kust ründaja lööb mänguvahendi napilt üle lati.

74 min

Eesti vahetab: Purje puhkama, Frolov mängima.

77 min

Eesti teeb veel ühe vahetuse: Kotenko puhkama, Pedõk mängu.

80 min

Viimastel minutitel käib rohkem palli kõigutamine. eesti küll kohati üritab rünnata, kuid Omaan mängib kaitses kindlalt.

82 min

Eesti teeb ära ka viimase vahetuse: Vunk puhkama, Rähn mängu.

85 min

Henri Anier lööb värava ja viigistab seisu.

85 min

Anieri tabamusele annab resultatiivse söödu hiljuti vahetusest sekkunud Rähn.

87 min

Omaanile karistuslöök. Pall lendab üle värava.

88 min

Eestile nurgalöök.

88 min

Frolov annab hea nurgalöögi ja Kams tuleb hooga pallile ning lööb palli väravasse. Eesti juhib 2:1.

90 min

Kallaste vajab arstide abi ning viiakse platsilt minema. Tundub, et mängumeest vaevavad krambid.

90 min

Kohtumisele lisatakse kolm lisaminutit.

90 min

Omaan ründab, kuid pall lendab üle värava.

90 min

Mäng läbi! Eestile 2:1 võit!

Eesti algkoosseis tänases mängus: Artur Kotenko; Tihhon Šišov, Alo Bärengrub, Igor Morozov, Ken Kallaste; Sergei Mošnikov, Ilja Antonov, Martin Vunk, Siim Luts, Karl Mööl; Ats Purje.

Omaani koondisega on Eesti koondis kohtunud varem mänginud korra, kui 2003. aastal Omaani pealinnas Masqatis peetud mängus tuli vastu võtta 1:3 kaotus.