Uskumatu lõpu teinud Real võitis, kuid finaali pääses Dortmundi Borussia

Karim Benzema (nr. 9) viib Reali juhtima, kuid lõpuks jäi sellest siiski väheks. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liigas selgus täna esimene finalist, kui Wembley'l toimuvasse esikohamängu jõudis Saksamaa suurklubi Dortmundi Borussia. Kahe mängu kokkuvõttes alistas Borussia 4:3 Madridi Reali.

Borussia oli avakohtumise võitnud koduväljakul 4:1 ja seega vajas Real täna edasipääsuks suurt võitu ning nii nad alustasidki mängu väga maruliselt. Esimsel poolajal jäid siiski väravad löömata.

Borussia suutis kaitses hästi tegutseda ja Real jõudis esimese tabamuseni alles 83. minutil, kui vahetusest sekkunud Karim Benzema avas skoori. 88. minutil suurendas Reali eduseisu Sergio Ramos, kes pühendas suurema osa kohtumisest eelmise matši kangelase Robert Lewandowski töötlemisele. Seejärel sai vigastada Sven Bender ja mäng seisis mõnda aega ning Realil enam väga ohtlikke olukordi ei tekkinud.

Mäng lõppeski Reali 2:0 võiduga ja finaali pääses koondtulemusega 4:3 Dortmundi Borussia.

Teine finalist selgub homme, kui Barcelonas lähevad vastamisi kohalik FC Barcelona ja Müncheni Bayern. Avamängu võitis Bayern koduväljakul 4:0.

Madridi Real – Dortmundi Borussia 2:0 (kahe mängu kokkuvõttes 3:4)

Väravad: 83. Benzema, 88. Sergio Ramos

Real koosseis: Diego Lopez, Fabio Coentrao (57. Kaka), Varane, Sergio Ramos, Essien, Xabi Alonso (67. Khedira), Modric, di Maria, Cristiano Ronaldo, Özil, Higuain (57. Benzema).

Borussia koosseis: Weidenfeller, Piszczek, Hummels, Subotic, Schmelzer, Bender (Felipe Santana), Gündogan, Götze (14. Grosskreutz), Reus, Blaszczykowski, Lewandowski (87. Kehl).

Mängu käik:

-

Mäng on alanud!

3 min

Kohtumine on alanud väga elavalt ja pall liigub ühe värava alt teisele

4 min

Higuainil hea võimalus, kuid ründaja tabab Dortmundi puurilukku

7 min

Real otsib kiiret avaväravat ja meeskond teenib järgmise nurgalöögi

8 min

ja veel üks nurgalöök Realile, seni ei ole nurgalöögid midagi ohtlikku toonud

9 min

Ronaldo saab kastist löögile, kuid pall lendab kindlalt üle värava

11 min

Higuain saab karistuslöögi järel peaga löögile, kuid pall lendab väravast mööda. Siiski vilistatakse ka suluseis

13 min

Tundub, et Götzel on probleeme. Götzet segas mängu eel vigastus ja praegu on ta meeskonna pingi juures ning tundub, et tervisega ei ole kõik korras

14 min

Suurepärased võimalused mõlemal poolel, kuid mõlemas olukorras jäävad peale väravavahid

14 min

Dortmund peabki tegema vahetuse: suvel Dortmundst lahkuv Götze tuleb väljakult ära ja mängu tuleb Grosskreutz

15 min

Realil järjekordne supervõimalus - Özil saab väravavahiga silmitsi, kuid lööb siiski väravast mööda

16 min

Kohtumine on alanud väga tempokalt ja Realil on olnud ridamisi võimalusi, mille realiseerimine on jätnud seni tugevalt soovida

21 min

Viimastel minutitel on mängutempo veidike alanenud ja väga ohtlikke olukordi pole tekkinud

24 min

Dortmund ründab ja Lewandowski läheb palli pärast Ramosega võitlema. Ka järgnevas olukorras annab Ramos veel korralikult Lewandowskile keha

26 min

Coentrao sõidab Lewandowskile karmilt sisse ning teenib selle eest ka kollase kaardi

31 min

Real on jätkuvalt üritavamaks pooleks, kuid enam ei ole näha sellist energiat nagu esimese 15 minuti jooksul

36 min

Taas näidatakse Ramose ja Lewandowski vahelist võitluspaari ning taas võib näha Ramose suhteliselt jõulist mängustiili

38 min

Realil on tekkimas hea võimalus, kuid Higuain on jäänud hooletult suluseisu

40 min

Higuain riputab palli Ronaldo pea kohale, kuid Weidenfeller nopib palli kindlalt mänguvahendi enda valdusesse

42 min

Higuainil on taas tekkimas võimalus, kuid mees mängib hooletult ja lisaks vilistatakse ka suluseis

43 min

Gündogan teeb Özili vastu vea ja näeb selle eest ka kollast kaarti

45 min

Bender teeb Ronaldo vastu kaardiväärilise vea, lisaks saab Real ohtikust kohast karistuslöögi

45 min

Ronaldo löök ebaõnnestub totaalselt

45 min

Kohtunik annab esimesele poolajale kaks lisaminutit

45 min

Esimene poolaeg on lõppenud. Seis on jätkuvalt 0:0!

46 min

Teine poolaeg on alanud!

50 min

Lewandowskil suurepärane võimalus ja mees põrutab täiest jõust väravale - tulemuseks latt ja seis tablool püsib endiselt 0:0

52 min

Real küll üritab, aga viimased puuted jätavad endiselt soovida

54 min

Reali poolel on täna kindlasti pettumuseks olnud Higuain ning tõenäoliselt võib varsti oodata, et tema asemel tuleb väljakule Benzema

57 min

Real teeb korraga kaks vahetust: mängu tulevad Kaka ja Benzema, puhkama lähevad Higuain ja Fabio Coentrao

60 min

Real üritab kõvasti, kuid Dortmund seisab kaitses kindlalt

60 min

Samal ajal jätkab Real ka Lewandowski töötlemist

62 min

Reus annab Gündoganile suurepärase söödu, kuid Diego Lopez teeb väravas imet ja hoiab värava puutumatuna

63 min

Ramos jätkab jõulist mängu ja luhtab sellega Lewandowski hea võimaluse

66 min

Di Marialt pall värava ette, kuid keegi ei jõua jaole

70 min

Ronaldo saab karistusala joone juurest löögile, kuid nagu täna tavaks, siis tulemust see ei too

73 min

Real proovib kaugelt ning üritatakse välja petta ka penaltit, aga vaatamata kõigele püsib seis 0:0

76 min

Reus teeb taas ulmeliselt head ründetööd ja leiab Lewandowski, kes täna raiskab võrreldes eelmise kohtumisega hulgaliselt võimalusi

78 min

Hummels mängib käega karistusala lähistel, kuid vile vaikib

79 min

Ramos teeb vea ja teenib lõpuks oma kollase kaardi, mis on täna juba pikalt õhus olnud

79 min

Väljaku kõrval ajavad Mourinho ja Klopp juba omavahel elavalt juttu

81 min

Khedira teeb Blaszczykowski vastu vea ja teenib kollase kaardi

83 min

JA ESIMENE VÄRAV. REAL ASUB 1:0 JUHTIMA!

83 min

Benzemale mängitakse pall ilusasti jala peale ja PRantsusmaa koondise ründaja saadab palli võrku

83 min

Weidenfeller hoiab värava järel palli jonnakalt oma käes ja teenib selle eest ka kollase kaardi

84 min

Modric teenib Realile ohtliku koha pealt karistuslöögi

84 min

Weidenfellerilt suurepärane tõrje

85 min

Reali võimas surve jätkub ja taas Weidenfeller tõrjub

87 min

Dortmund teeb oma teise vahetuse: Lewandowski puhkama, Kehl mängu

88 min

Weidenfellerilt taas suurepärane tõrje!!!

88 min

JA 2:0 REALILE. VÄRAVA ESISELT PÕRUTAB PALLI LATI ALLA SERGIO RAMOS!!!

89 min

Benderile tehakse viga ja mees jääb väljakule lamama, vea tegi Modric

89 min

Borussia on ette valmistamas ka vahetust, mängu on tulemas Felipe Santana

90 min

Mäng seisab nüüd juba mitmendat minutit

90 min

Bender viiakse kanderaamil väljakult minema

90 min

Borussia vahetab: Felipe Santana mängu, Bender puhkama

90 min

Realile nurgalöök

90 min

Värava alla tuleb ka Diego Lopez

90 min

Ramos saab löögile, kuid pall lendab siiski kindlalt mööda

90 min

Mängule on antud viis lisaminutit ja nendest kaks on veel järel

90 min

Reali mehed teevad viimastel minutitel uskumatult palju praaki - kehvad tsenderdused, valesöödud ja rumal suluseis

90 min

Ronaldo kukub kergelt karistusalas, kuid Webb näitab, et tõuse püsti

90 min

Kohtunik annab lõpuvile. Real võidab mängu küll 2:0, kuid kahe mängu kokkuvõttes võidab Dortmund 4:3 ja pääseb klubi ajaloos teist korda finaali!!!

Madridi klubil seisab tänase matši eel ees ülimalt raske ülesanne, kuna avamängus jäädi võõrsil vastasele alla koguni 1:4. Dortmund asus toona kohtumist Robert Lewandowski tabamusest juhtima, kuid Cristiano Ronaldo suutis mängu viigistada. Teisel poolajal kõmmutas Lewandowski aga veel kolm väravat.

Reali poolel on kindlasti oluliseks teateks, et nädalavahetusel toimunud liigamängust eemale jäänud Cristiano Ronaldo on taas mänguvalmis. Traumade tõttu jäävad eemale Alvaro Arbeloa ja Marcelo. Liigamängus puhkust saanud Sergio Ramos ja Fabio Coentrao on taas rivis ja vigastusest on paranenud Michael Essien.

«Matemaatiliselt on raske meie eduvõimalusi hinnata. Olen oma mängijatele juba kõik ära öelnud. Kõige tähtsam oli rääkida eelmises mängus tehtud vigadest. Siiski on kõik veel võimalik,» sõnas Reali juhendaja Jose Mourinho uefa.com’ile.

Dortmundi on mängu eel tabanud ka valus tagasilöök, kuna viimati sai vigastada äärekaitsja Lukasz Piszczek. Tema osalemine peaks selguma vahetult enne mängu. Mõningaid probleeme on tervisega olnud ka Ilkay Gündoganil ja Mario Götzel, kuid nemad on kindlasti mänguvalmis.

«Meeskond peab olema distsiplineeritud ja kompaktne, samas tuleb mängida ka julgelt. Teoorias on asjad lihtsad, kuid määravaks saab see, kuidas asjad praktikas õnnestuvad,» sõnas Dortmundi juhendaja Jürgen Klopp.

Teises poolfinaalis on vastamisi Müncheni Bayern ja FC Barcelona. Avamängu võitis Bayern koduväljakul 4:0 ja teine kohtumine peetakse homme Barcelonas.

Postimees.ee toob kell 21.45 algava kohtumise käigu lugejateni.