Rootsi alistas Kanada ja kohtub poolfinaalis Soomega

Rootsi (kollases) suutis veerandfinaalis Kanada maha murda.
Rootsi (kollases) suutis veerandfinaalis Kanada maha murda. Foto: SCANPIX

Jäähoki MMil said selgeks kõik neli poolfinalisti ning viimasena pääses nelja parema sekka Rootsi koondis, kes alistas karistusvisete järel tulemusega 3:2 Kanada.

Kanada asus kohtumist teise kolmandiku alguses Steven Stamkose tabamusest juhtima, kuid kolmanda kolmandiku alguses suutis Nicklas Danielsson seisu viigistada. Kolmandiku keskpaigas viis Danielsson Rootsi 2:1 juhtima, kuid Claude Giroux viigistas peagi.

Normaalaeg lõppeski seisuga 2:2 ja väravaid ei toonud ka kümme minutit lisaaega. Karistusvisete seerias tõi rootslastele lõpuks võidu Fredrik Petterssoni tabamus.

Rootsi läheb nüüd poolfinaalis vastamisi Soomega (mäng toimub laupäeval Stockholmis Eesti aja järgi kell 16.00) ja teises poolfinaalis mängivad USA ja Šveits (mäng toimub laupäeval Stockholmis Eesti aja järgi kell 20.00).

Kohamängud on Stockholmis kavas pühapäeval.