Levadia alistas Hundi käega värava abil Kalju ja tõusis ainuliidriks

Nõmme Kalju ja Levadia omavaheline kohtumine neljandas voorus.
Nõmme Kalju ja Levadia omavaheline kohtumine neljandas voorus. Foto: Peeter Langovits

Eesti jalgpalli meistriliigas kohtusid täna omavahel liidrid Nõmme Kalju ja FC Levadia, kus viimane võttis Rimo Hundi väravast 1:0 võidu. Hunt oli täpne kohtumise 55. minutil. Kalju kaitsjad apelleerisid käega mängule, kuid kohtunik luges värava ära. Ka korduste põhjal jäi mulje, et Hunt puutus tõesti palli käega.

Levadia tõusis meistriliigas nüüd 37 punktiga ainuliidriks, Kalju jääb maha kolme punktiga.

Mängu käik:

-

Kohtumise alguseni on jäänud umbes kümme minutit

-

Levadia tänane koosseis: Smiško, Artjunin, Jahhimovitš, Podholjuzin, Kulinitš, Dmitrijev, Kaljumäe, Raudsepp, Pikk, Subbotin, Hunt.
Varus: Pikker, Teever, Rättel, Paur, Kaldoja, Pebre, Koljaev.

-

Kalju tänane koosseis: Teleš, Koogas, Bärengrub, Kallaste, Šišov, Wakui, Ceesay, Kimbaloula, Quintieri, Neemelo, Voskoboinikov.
Varus: Aland, Hadžanovic, Toomet, Terehhov, Rodrigues, Dupikov, Ojamaa.

-

Kohtumine on alanud!

-

7. minutil on väga hea võimalus Levadial juhtima minna. Subbotin pääseb karistusalas vabalt löögile, kuid virutab palli küljevõrku

-

12. minutil mängib Raudsepp end hästi löögile, kuid Teleš püüab selle ürituse. Levadia on alustanud teravamalt

-

14. minutil pääseb äsja koondisedebüüdi teinud Rimo Hunt Kalju väravavahiga silmitsi, kuid lööb napilt üle

-

19. minutil esimene väga hea võimalus ka Kaljul. Voskoboinikov ja Neemelo mängivad hästi kokku, kuid Levadia väravavaht Smiško tõrjub Neemelo lähilöögi

-

Kalju peatreener Igor Prins teeb platsi kõrval väga kurja häält - ilmselgelt pole mees millegagi rahul

-

33. minutil teenib kollase kaardi Kalju mängumees Yankuba Ceesay

-

42. minutil pääseb terava nurga alt löögile taas Hunt, kuid Teleš suudab palli nurgalöögiks tõrjuda

-

Esimene poolaega on lõppenud!

-

Avapoolajal näitas paremat mängu Levadia, kellel oli rohkem ka rohkem väravavõimalusi. Mitmel korral pääses hästi löögile Hunt, võimalusi oli ka Subbotinil ja Raudsepal. Nõmme Kalju parima võimaluse eest hoolitses Neemelo, kelle lähilöögi Smiško siiski tõrjus.

-

Teine poolaeg on alanud

-

Kalju kaitseliinis on suur segadus, kuid Levadia löök lendab väravast mööda

-

Kalju poolkaitsja Quintieri saab kohe poolaja alguses tahtliku käega mängu eest kollase kaardi

-

VÄRAV! Levadia juhib 1:0!

-

Rimo Hunt saab karistusalasse hea tsenderduse ning lööb palli väravasse. Kalju mängijad on vihased, sest väidavad, et Hunt lõi värava käega

-

60. minutil teenib kollase kaardi Levadia mängumees Marek Kaljumäe

-

Kalju poolt on mängu tulemas endine Levadia ründaja Janar Toomet

-

64. minutil saab Kalju väravatemasin Wakui kollase kaardi. Samal ajal lahkub väljakult Voskoboinikov, teda asendab Toomet

-

Korduste põhjal jääb pigem mulje, et Hunt lõi värava käega, kuid midagi tahtlikku selles olukorras ei olnud. Mees proovis siiski jalaga lüüa, kuid pall põrkas käest väravasse

-

Kalju on pärast väravat muutunud aktiivsemaks, kuid kindlaid võimalusi pole tekitatud

-

80. minutil teenib väravalööja Rimo Hunt kollase kaardi

-

Kalju on pannud peale kõva pressi, kuid Dupikov ei suuda värava eest löögile minna

-

MÄNG ON LÕPPENUD!

-

Levadia võtab kolm punkti ja tõuseb tabeli liidriks. Tänase 1:0 võidu tõi Levadiale Rimo Hundi käega löödud värav!

Enne kohtumist on mõlemal meeskonnal kirjas 34 punkti ja kogutud 11 võitu, üks viik ning kaks kaotust. Kell 17.00 Kadrioru staadionil algav mäng selgitab välja, kellest saab võidu korral 15. vooru järel meistriliiga liider.

Tabelis hoiab kolmandat kohta FC Flora, järgnevad Sillamäe Kalev, Paide Linnameeskond ja FC Infonet.