Itaalia koondis treeningul.
Itaalia koondis treeningul. Foto: SCANPIX

Neljakordne Euroopa meister Itaalia alistas eile jalgpalli Konföderatsioonide karikal tasavägise mängu järel 4:3 Jaapani ning jõudis poolfinaali.

Itaallased jäid kaotusseisu kohtumise 21. minutil, kui saapamaa väravavaht Gianluigi Buffon niitis vastaste ründaja maha ja jaapanlaste poolt realiseeris penalti Keisuke Honda. 33. minutil lõi Jaapani teise värava Shinji Kagawa, ent poolajavile kõlas pärast Daniele De Rossi tabamust siiski seisul 1:2.

Teisel poolajal sai jaapanlaste poolt omaväravaga hakkama Atsuto Uchida ning pärast kiirelt järgnenud Mario Balotelli edukat penaltit olid itaallased 3:2 juhtimas. Shinji Okazaki viis Jaapani veel viigiseisuni, ent mängu 86. minutil sai jala valgeks Sebastian Giovinco ning nii võtsid itaallased võidu.

Teises A-alagrupi mängus alistas Brasiilia 2:0 Mehhiko ning jõudis samuti poolfinaali.