Holland võitis Itaaliat 3:0

Oliver Lomp
Hollandi jalgpallikoondis võitis valitseva maailmameistri Itaalia 3:0.
Hollandi jalgpallikoondis võitis valitseva maailmameistri Itaalia 3:0. Foto: AFP / Scanpix

C-alagrupi teises kohtumises alistas Holland valitseva maailmameisteri Itaalia koguni 3:0.

Holland: van der Sar – van Bronckhorst, Mathijsen, Boulahrouz, Ooijer – Engelaar, de Jong, Kuyt, van der Vaart, Sneijder – van Nistelrooy

Itaalia: Buffon – Panucci, Barzagli, Materazzi, Zambrotta – Ambrosini, Pirlo, Gattuso – di Natale, Toni, Camoranesi

Valitsev maailmameister Itaalia alistus Hollandile koguni 0:3.

Mäng on lõppenud!

89. minutil saab van Persie löögile ohtlikust kohast, kui löök lendab meetri jagu mööda.

82. minutil pääseb äärest läbi vahetusmees Afellay ja tema löök riivab itaallaste värava latti.

79. minut...kõigepealt teeb van der Sar hea tõrje Pirlo karistuslöögile, kuid järgmine rünnak lööb van Bronckhorst Zambrotta põrkest 3:0.

78. minutil Grosso pääseb äärest läbi, kuid van der Sar tõrjub hästi.

76. Toni pääseb väravavahiga silmitsi, kuid tõste üle väravavahi ebaõnnestub totaalselt.

75. minutil tuleb Camoranesi asemel platsile Antonio Cassano.

70. minutil annab Pirlo hea söödu del Pierole ning viimane pääseb löögile - löök paraku jälle üle.

66. minutil pääses vahetusest sekunud del Piero löögile, kuid van der Sar püüab.

64. minutil lõi Pirlo karistuslöögi väga terava nurga alt peale. Van der Sarile üllatusena tulnud löök läks siiski napilt mööda. Di Natale asemel tuleb platsile Alessandro del Piero.

60. minutil sai Toni löögile karistusalas, kuid löök oli võrk ja van derSar püüdis.

58. minutil teenib de Jong kaardi, kui hoiab kinni Ambrosinit.

55. minutil tuleb Materazzi asemel platsile Fabio Grosso.

54. minutil murrab Zambrotta hästi äärest läbi, kuid löök lendab kindlalt mööda.

51. minutil teenib Gattuso kollase kaardi.

47. minutil teenib Itaalia nurgalöögi....kuid Panucci lööb selgelt mööda.

Algas teine poolaeg.

Esimene poolaeg on lõppenud!

45. minutil saab di Natale löögile, kuid tugev löök lendab pool meetrit üle.

43. minutil pääseb van Nistelrooy taas väravavahiga silmitsi, kjuid Buffon tõrjub nurgalöögiks.

31. minutil mängib Holland suurepärase kombinatsiooniga löögile Sneijderi, kes lööb lähedalt 2:0.

28. minutil hoitakse Toni hollandlaste karistusalas kinni, kuid penaltit ei määrata.

26 minutil lööb van Nystelrooy värava, kuigi itaallased väidavad, et hollandlane oli suluseisus. Holland juhib 1:0!

18. minutil pääseb van Nistelrooy Buffoniga silmitsi. Ründaja mängib Buffonist mööda, kuid itaallane teeb väikse puute ning van Nistelrooy kaotab tasakaalu ning olukorrast midagi ei tule.

12. minutil lööb Toni mõne meetri pealt peaga Hollandi värava suunas, kuid pall lendab mööda.

9. minutil teenib Holland ohtliku koha pealt karistuslöögi, kuid Sneijderi löök lendab müüri.

3. minutil pääseb di Natale äärest läbi, kuid tsenderdus keskründaja Tonini ei jõua.

2. minutil pääseb van Nistelrooy peaaegu üksi läb, kuid Buffon jõuab enne pallini.