Türgi võitis penaltiseeria ja jõudis poolfinaali

Oliver Lomp
Semith Sentürki tabamus lisaaja viimasel minutil viigistas Horvaatia vastu seisu ning penaltiseerias oli kindlam Türgi. Foto: AFP / Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste teises veerandfinaalis võitis Türgi penaltiseerias Horvaatia 3:1.

Horvaatia: Stipe Pletikosa; Vedran Corluka, Robert Kovac, Josip Simunic, Danijel Pranjic; Darijo Srna, Luka Modric, Niko Kovac, Ivan Rakitic; Ivica Olic, Niko Krancjar.

Türgi: Rüstü Recber; Hamit Altintop, Emre Asik, Gökhan Zan, Hakan Balta; Mehmet Topal; Arda Turan, Sabri Sabrioglu, Sanli Tuncay; Nihat Kahveci, Kazim Kazim.

Lisaaja 119. minutil läks Horvaatia 1:0 juhtima, kuid järgmisel minutil Türgi viigistas. Penaltiseeria võitis Türgi 3:1.

Penaltid:

Petric....Rüstü tõrjub. Türgi on poolfinaalis!

Horvaatia alustab löömist.

120. minutil: Sentürk saab karistusala joonel palli ja lööb ristnurka seisuks 1:1.

119. minut: Horvaatia pääseb äärest läbi. Rüstü tuleb väravast välja, Modric jõuab enne pallini, tsenderdab ning Klasnic lööb peaga 1:0.

116. minut: Türgi karistuslöök äärest...Kahveci tsenderdus ebaõnnestus täielikult.

111. minut: Mängutempo on täiesti all.

Algas lisaaja teine poolaeg.

Esimene lisaaja poolaeg on läbi.

102. minut: Sentürk lööb peale, kuid napilt mööda.

100. minut: Sentürk lööb peale, kuid pall lendab üle.

94. minut: Tuncay läheb äärest läbi ning lööb, kuid Pletikosa tõrjub.

Algas lisaaeg.

Normaalaeg on läbi ning järgneb lisaaeg.

90 + 3. minut: Olic pääseb löögile, kuid pall lendab taas üle.

90+2. minut: Horvaatia karistuslöök, kuid Rüstü saab 33 meetri pealt sooritatud löögi kätte.

90. minut: Modric läheb äärest läbi ja söödab Olicile, kuid ründaja löök lähedalt läheb Rüstüle kätte.

83. minut: Horvaatia teenib ohtlikust kohast karistuslöögi....Srna teeb suurepärase löögi, kuid Rüstü teeb veel parema tõrje.

82. minut: Mäng on muutunud väga uimaseks. Kumbki meeskond ei näita erilist aktiivsust.

70. minut:Horvaadid mängivad lühikeste söötudega Rakitici löögile, kuid viimase löök ebaõnnestub totaalselt ning pall lendab taevasse.

63. minut: Modric annab söödu Olicile värava ette, kuid horvaadi ründaja on kaks meetrit suluseisus.

57. minut: Krancjar pääseb Türgi kaitsest läbi, kuid löök maandub Rüstü sules.

52. minut: Rakitic pääses läbi, kuid teenis vaid nurgalöögi.

51. minut: Olic pääsb Rüstuga silmitsi, proovis peaga palli üle väravavahi tõsta, kuid sooritus oli liiga nõrk. Olic sai veel peaba löögile, kuid ikka ei suutnud palli väravasse suunata.

Teine poolaeg algas!

Esimene poolaeg lõppes!

38. minut: Türklaste poolkaitsja sooritab suurepärase löögi, mis lendab vaid mõned sentimeetrid Pletikosa valvatavast väravast mööda.

35. minutit mängitud, kuid kumbki meeskond ei ole midagi ohtlikku viimastel minutitel korda saatnud.

25. minut: Rakitic läheb äärest läbi ning tsenderdab ohtlikult, kuid Rüstü lööb palli rusikatega minema.

19. minut: Modric läheb äärest läbi ning söödab Olicile, kes lööb paari meetri pealt latti.

13. minut: Türgi karistuslöök ohtlikust kohast.....kuid Nico Kovac jääb pallile ette.

6. minut: Horvaatia murrab äärest läbi, kuid Balta saab jala vahele ning pall läheb nurgalöögiks.

5. minut: Altintop sooritab tugeva löögi, kuid pall lendab mõne meetri mööda.