Tanel Leok sai Saksamaa MM-etapil kuuenda ja kolmandana koha

Tanel Leok võistles Kawasakil ka aastatel 2005-2008.
Tanel Leok võistles Kawasakil ka aastatel 2005-2008. Foto: Tairo Lutter.

Kawasakil kihutav Tanel Leok tegi Saksamaal Teutschenthalis toimuval motokrossi MM-etapil MX-1 klassis oma selle hooaja parimad sõidud.

Olles avasõidu lõpetanud kuuendana, sõitis Leok end teises sõidus poodiumile, saades kolmanda koha, vahendab ERR Sport.

Teises sõidus mahtusid eestlase ette vaid mõlemad sõidud võitnud Yamahal kihutav Joshua Coppins ja belglane Ken van Dyker, kellele Leok kaotas vastavalt kümne ja kolme sekundiga.

Yamahal sõitev Aigar Leok lõpetas MMi avasõidu üheksanda ja teise sõidu kaheksandana.

Mõlemad sõidud võitnud Uus-Meremaa krossisõitjale Joshua Coppinsile olid need hooaja esimesteks võitudeks. Tänu heale sõidule tõusis Coppins MMi üldarvestuses 262 punktiga teisele kohale.

Maailmameistrivõistluste liider on itaallane David Phillipaerts 266 punktiga, kes lõpetas pühapäevased sõidud kolmanda ning kuuenda kohaga.

Tanel Leok on MMi üldarvestuses 186 punktiga seitsmendal kohal. Aigar Leok on 85 punktiga 16. kohal.

Järgmine motokrossi MM-etapp peetakse 6. juulil Rootsis.