Tallinna maratoni 10 km jooksul püstitati rajarekord, Nurme teine

Tallinna maratoni 10 km distantsi start.
Tallinna maratoni 10 km distantsi start. Foto: Karli Saul/SCANPIX

Tallinna maratoni 10 km jooksu võitis uue rajarekordiga 29.02 esikoha David Kogei Keeniast. 10 km distantsile registreerus kokku 14 890 võistlejat, kellest 7689 olid jooksjad ja 7201 kõndijad.

David Kogei järel tuli teiseks senine 10 km rajarekordi omanik, mitmekordne Tallinna maratoni 10 km distantsi võitja Tiidrek Nurme, kes tulemusega 29.58 ületas oma senise rajarekordi 30.04. Kolmandale kohale tuli Nikolai Vedehin, kes läbis 10 km ajaga 30.58.

Naistest võttis 10 km esikoha staažikas jooksja Jelena Prokopcuka Lätist, kes ajaga 33.18 ületas senise naistearvestuse rajarekordi, mis kuni tänaseni kuulus 34.17ga leedulannale Rasa Drazdauskaitele. Ajaga 33.50 tuli naistest teiseks keenlanna Tabitha Gishia Wambui, 36.43ga jäi kolmandaks Remalda Kergyte Leedust. Eesti naistest oli kiireim Egle Mätas, kes ajaga 38.36 platseerus naistearvestuses 4. ning üldarvestuses 56. kohale.

Kokku registreerus tänavusele Tallinna maratonile 22 356 liikumisharrastajat, neist 2077 maratonile, 2728 poolmaratonile, 7689 10 km jooksu- ja 7201 10 km kõnnidistantsile (sh kepikõnd) ning 2661 lastejooksule. Sellise arvuga ollakse jätkuvalt suurim rahvaspordisündmus terves Baltikumis.