Prantsusmaa korvpallimeeskond pärast vägevat võitu Hispaania üle
Prantsusmaa korvpallimeeskond pärast vägevat võitu Hispaania üle Foto: SCANPIX

Sloveenias toimuval korvpalli MMil selgus eile hilisõhtul teine finalist, kui Prantsusmaa alistas tõelises põnevuslahingus Hispaania koondise 75:72. Finaalis lähevad prantslased pühapäeval vastamisi Leeduga.

Tiitlikaitsja Hispaania asus mängu poolajaks küll 14 punktiga juhtima, kuid teisel poolajal tegid prantslased vahe tagasi. Ülipõneva kohtumise normaalaeg lõppes 65:65 viigiga. Lisaajal olid aga kindlamad Prantsusmaa korvpallurid, kes võtsid lõpuks kolmepunktilise võidu.

Võitjate parim oli 32 punktiga üleplatsimeheks kerkinud Tony Parker, kes võttis lisaks kuus lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis prantslastest veel vaid 10 silma kogunud Antoine Diot. Hispaaniale tõi Marc Gasol 19 punkti ja võttis üheksa lauapalli, Rudy Fernandez lisas 17 punkti.