Kriit teenis Türgis kokkuvõttes 20. koha

Kalle Kriit
Kalle Kriit Foto: Cofidis
Ainsa eestlasena Türgi velotuuri lõpuni sõitnud Kalle Kriit (Cofidis) sai kokkuvõttes kirja 20. koha. Viimasel etapil pikka aega jooksikutegrupis sõitnud Kriit saadi 10 km enne finišit kätte ning ta grupifinišis trügima enam ei läinud.

Viimase etapi võitis taas sakslane Andre Greipel (HTC-Colombia). Teisena lõpetas etapi itaallane Angelo Furlan (Lampre - Farnese Vini) ning kolmas oli hollandlane Kenny Van Hummel (Skil-Shimano). Kriit ületas lõpujoone võitjast kuus sekundit hiljem ja sai 55. koha, kirjutab rattaprofid.com.

Kokkuvõttes võttis tuuri võidu itaallane Giovanni Visconti (ISD - Neri). Teise koha sai noor ameeriklane Tejay Van Garderen (Team HTC - Columbia) ning kolmanda Kriidi ja Rein Taaramäe meeskonnakaaslane prantslane David Moncoutié. Kriit oli kokkuvõttes 20., kaotades liidrile 5.46.

Vahepeal liidrisärki kandnud Rein Taaramäe teatavasti katkestas velotuuri, et hoida energiat järgmiste sõitude jaoks.