Tartu alistas võõrsil Selveri 3:1

Mariel Gregor
Tallinna Selver ja Tartu Bigbank selgitavad Eesti võrkpallimeistri.
Tallinna Selver ja Tartu Bigbank selgitavad Eesti võrkpallimeistri. Foto: Toomas Huik / Postimees

Täna olid võrkpalli Eesti-Läti ühisliigas vastamisi põhiturniiri kaks paremat meeskonda, kui Tallinna Selver võõrustas Kalevi Spordihallis Tartu Bigbanka. Tartu kaotas avageimi 21:25, ent võitis kolm järgmist vastavalt 26:24, 25:19 ja 25:19.

Mängu käik:

4. geim: Tartu läheb juhtima 7:4. 13:7 Täht toob järjekordse punkti ja Tartu liigub võidu poole. Teppanilt võimas rünnak ja Tartu ees 17:10. Orav servib auti ja Tartu ees 21:12. Selver jõuab kolme punkti kaugusele 19:22, ent Tartu võtab siiski geimivõidu 25:19.

3. geim: Tartlased alustavad taas hästi, minnes 6:3 juhtima. Teppan ründab ja Tartu ees 12:8. 17:11 Pulk ründab blokki ja Tartu edu suurenab aina. Rannar blokis Selver teenib punkti, ent siiski ollakse 15:20 kaotusseisus. Jaani kolmesest blokist auti ja Tartu ees 22:18. Tartu võidab kolmanda geimi 25:19.

2. geim: Teine geim on alanud Tartu vedamisel -- 7:4. Treial servib võrku ja Tartu edu üks punkt - 9:8. Seejärel saab hoo sisse Selver ja asub 19:15 juhtima. 20:17 eduseisul võtab Selveri peatreener Avo Keel minutilise mõtlemisaja. Teppani blokipunkt ja Tartu taga 20:21. Selveri kahene blokk viib Selveri juhtima 23:22. Robert Täht viigistab. Pulk blokist auti ja seis 24:23. Täht viigistab taas 24:24. Taas ründab Täht võimsalt ja Tartu ees 25:24. Karl Jaani paneb teisele geimile punkti - 26:24 Tartule.

1. geim: Tundub, et Selver on eilsest 0:3 kaotusest Pärnule toibunud ja asub avageimi 7:2 juhtima. Renee Teppani rünnakust on seis 11:6 Selverile. Martti Rosenblatt ründab edukalt ja Selver on juhtimas 14:8. Tartu jõuab kolme punkti kaugusele, ent seejärel lööb palli tartlaste poolele maha Selveri diagonaalründaja Hindrek Pulk - 17:13. Henri Treialilt serviäss ja seis 16:17. Pulk - 20:18. 25:21 avageim Selverile.

Mängu eel:

Selver ja Tartu on sel hooajal põhiturniiril kohtunud kahel korral - Oktoobris võitis 0:2 kaotusseisust välja tulnud Selver 3:2, novembris jäi sama skooriga peale Tartu.

Selver oli võistlustules ka eile, kui üllatuslikult jäädi 0:3 alla Pärnule, geimides saadi vaid vastavalt 16, 20 ja 17 punkti.

Pärnul on hetkel tugevama vahegrupi liidrina 11 punkti, mängida on jäänud veel Tartuga. Kaks mängu vähem pidanud Tartu jääb hetkeseisuga maha 5 ning Selver 7 silmaga.