Usain Bolt jooksis 100 meetri maailmarekordi

Usain Bolt varjutas kõik konkurendid.
Usain Bolt varjutas kõik konkurendid. Foto: AFP / Scanpix

100 meetri sprindi võitis pealtvaatajaid täis olümpiastaadionil võimsalt uue maailmarekordi 9,69 sekundiga jamaikalane Usain Bolt.

Nii nagu eeljooksud ja poolfinaalid võitis Bolt ka finaali mängleva kergusega ja silmnähtava üleolekuga.

Rõõmsalt enne starti publiku meelt lahutanud Bolt jooksis uueks maailmarekordiks 9,69 sekundit, mis ületab eelmist tema nimele kuulunud rekordit nelja sajandikuga.

Jooksu järel Bolti šõu ei lõppenud - mees tantsis ja demonstreeris oma kuldseid jooksujalatseid.

Hõbedale jooksis Trinidadi ja Tobago esindaja Richard Thompson ajaga 9,89. Pronksile tuli Walter Dix USAst ajaga 9,91. Mõlemale mehel oli see uueks isiklikuks rekordiks.

Suurte lootustega olümpiale tulnud Bolti kaasmaalane Asafa Powell piirdus ajaga 9,95, mis on kehvem tema eeljooksu tulemustest ning tõi mehele 5. koha.