Finaali avavaatus: Tartu Bigbank alistas Tallinna Selveri 3:0

Mariel Gregor

Täna algas võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria, kui Tartu Ülikooli spordihoones läksid vastamisi tiitlikaitsja Tallinna Selver ja Tartu Bigbank. Kindla 3:0 võidu võttis Tartu.

Mängu käik:

3. geim:

Kolmas geim algas samuti tartlaste dikteerimisel, Selverit hoidis elus Hindrek Pulk, ent ka tema eksis palju servil. Blokipunktist sai Tartu 11:5 eduseisu, Avo Keel vahetas Martti Keele asemel mängu Ronald Järve. Tartul õnnestus kõik, Selveril mitte miski, peatreener Keel istus nõutu näoga pingil. Selver enam kolmest punktist lähemale ei saanud ja kaotas geimi 17:25 ning mängu 0:3.

2. geim: Teine geim algas Tartu ühe liidri Renee Teppani võimsa pommlöögiga, ent veidi hiljem jäi Teppan kahese bloki taha kinni ja Selver asus juhtima 3:2. Seisult 8:8 said tartlased kaks punkti järjest ja Robert Tähe ühene blokk andis juba 12:9 edu. Mõlemad ei suutnud jätkuvalt servi piiridesse saada, eriti valusalt maksis see kätte Selverile. Teppani rünnakust oli Tartu ees 16:12, kodumeeskonna tempo töötas samuti hästi ning lähemale kui kaks punkti Selver enam ei pääsenudki - geimivõit 25:22 ja mänguvõidust oldi geimivõidu kaugusel.

1. geim: Avageim algas tasavägiselt, Selver sai Martti Keele hanitusest 7:5 eduseisu. Õige pea olid tablool taas viiginumbrid ja geimi keskel pääses omakorda 14:11 eduseisu Tartu. Servil eksisid mõlemad meeskonnad lubamatult palju, Keele serviveast sai Tartu ette 20:19 ja juhtis seejärel juba kahe punktiga, ent Selver jõudis 23:23 viigni. Geimi lõpp kuulus siiski Tartule 25:23.

Mängu eel:

Finaalseeria mängitakse nelja võiduni ehk esimest korda võib seeria minna seitsme mängu pikkuseks.

Pronksiseerias kohtuvad Pärnu VK ja TTÜ. Avamäng peetakse täna algusega kell 18:30 TTÜ spordihoones.