Saksamaa jõudis kaheksandikfinaali, kus läheb vastamisi Inglismaaga

Jalgpalli MM-finaalturniiril alistas Saksamaa D-alagrupi viimases voorus 1:0 Ghana.

Kohtumise ainsa värava lõi Mesut Özil 60. minutil.

Võiduga kindlustas Saksamaa alagrupi esikoha ja pääsu kaheksandikfinaali, kus minnakse vastamisi Inglismaaga. Teisena pääses D-alagrupist edasi Ghana, kes läheb vastamisi USAga.

MÄNGU KÄIK:

Algkoosseisud:

Ghana: Kingson, Sarpei, A. Gyan, Pantsil, Mensah, Annan, Jonathan, Tagoe, A. Ayew, K. Asamoah, P. Boateng

Saksamaa: Neuer, Friedrich, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Podolski, Müller, Lahm, Mertesacker, Cacau, Boateng.

Kohtumine on alanud!

3. minut: Cacau pääseb löögile, aga lööb otse väravavahile sülle

6. minut: Müller tahtis Cacaule värava ette söötu anda, aga pallini jõudis esimesena Ghana väravavaht

6. minut: Prince Boateng jõuab üsna Saksamaa väravavahini, aga Neuer tuleb õigeaegselt välja ja võtab palli ära

8. minut: nurgalöök Saksamaale, aga midagi ohtlikku sellest ei sünni

10. minut: Podolski tsenderdab värava alla, Ghana kaitsja suunab palli oma värava suunas, aga väravavaht tõrjub. nurgalöök Saksamaale

15. minut: Gyan lööb kaugelt peale, aga kõrgelt üle värava

15. minut: Müllerilt hea tsenderdus värava ette, aga Podolski ei taba palli

21. minut: Saksamaal hea võimalus, aga Lahm kaotab lõpuks värava all palli. küll aga teenib Saksamaa nurgalöögi, kuid ka siit ei suudeta midagi väga ohtlikku tekitada

24. minut: Cacau lööb palli väravast mööda

24. minut: Gyanil suurepärane võimalus, aga kaitsjad tulevad teda segama ja Neuer püüab palli

25. minut: nüüd on Özilil väga hea võimalus, aga väravavaht on õige koha peal

26. minut: nurgalöögi järel Saksamaa värava all ohtlik olukord, lõpuks suudetakse pall trahvikastist minema lüüa

29. minut: Gyan lööb väravale, Neuer püüab

30. minut: Cacau lööb peale, väravavaht püüab

36. minut: nurgalöök Saksamaale, Khedira pääseb ka peaga löögile, aga lööb üle värava

40. minut: Ayew teenib kollase kaardi, Saksamaale karistuslöök

41. minut: keegi sakslastest saab ka ohtlikult löögile, kuid Kingson tõrjub

43. minut: Müller teenib kollase kaardi

46. minut: Tagoe pääseb löögile, aga lööb üle värava

Esimene poolaeg on läbi!!

Teine poolaeg algas!!

50. minut: ohtlik olukord Ghana värava all, aga väravavaht on õiges kohas

51. minut: Asamoah saab löögile, aga Neuer tõrjub

60. minut: Özil lööb kaugelt peale ja viib Saksamaa 1:0 juhtima!!

61. minut: nüüd on viik ohtlikult lähedal, Tagoe lööb napilt mööda

62. minut: nurgalöök Ghanale, aga pall lüüakse kiirelt minema

64. minut: Ghana teeb vahetuse, Tagoe võetakse pingile ja Muntari tuleb mängu

66. minut: väga ohtlik olukord Saksamaa värava all, aga Lahm päästab ja lööb palli nurgalöögiks

67. minut: vahetus Saksamaal, Müller välja ja Trochowski mängu

71. minut: Sarpei on väljakul pikali, sai palliga otse näkku

72. minut: Saksamaa teine vahetus, Boateng võetakse välja ja Jansen tuleb mängu

79. minut: Ayew lööb palli Saksamaa värava alla, aga seal on Mertesacker, kes lööb palli minema

81. minut: Saksamaa viimane vahetus, Kroos tuleb mängu ja Scweinsteiger võetakse pingile

81. minut: ka Ghana vahetab, Gyan võetakse välja, Amoah mängu

87. minut: Muntari pääseb löögile, aga kõrgelt üle värava

91. minut: Ghana vahetab, Ayew pingile ja Adiyiah mängu