Soome alistas veerandfinaalis Sotši olümpial võitjaks tulnud Kanada

Soome hokikoondise mängijad.
Soome hokikoondise mängijad. Foto: SCANPIX

Valgevenes toimuval jäähoki MMil selgus täna õhtul kolmas poolfinalist, kui Soome alistas 3:2 Kanada koondise.

Veebruaris Sotšis toimunud olümpiamängudel kuldmedalid võitnud Kanada jäi soomlaste vastu esimesel kolmandikul kaotusseisu, kui Olli Palola suutis litri saata Kanada väravavahi selja taha. Teise kolmandiku järel olid omakorda soomlased aga 1:2 kaotusseisus, sest Kanada poolt said tabamused kirja Kyle Turris ning Mark Scheifele.

Kolmas kolmandik algas soomlastele edukalt, kui kohe esimesel minutil viskas värava Juuso Hietanen. Seisul 2:2 mäng jätkus, kuni mõned minutid enne lõpuvilet viskas soomlaste võiduvärava Iiro Pakarinen ning seisuga 3:2 edenes poolfinaali Soome.

Poolfinaalis kohtuvas soomlased Tšehhiga, kes alistas 4:3 USA.