Holland alistas Slovakkia ja pääses veerandfinaali

Jalgpalli maailmameistrivõistlustel alistas Holland kaheksandikfinaalis 2:1 Slovakkia ning pääses veerandfinaali.

Võitjate poolel olid täpsed Arjen Robben 18. minutil ning Wesley Sneijder 84. minutil. Slovakkia auvärava lõi Robert Vittek 94. minutil penaltist.

Veerandfinaalis läheb Holland nüüd vastamisi Brasiilia ja Tšiili vahelise kohtumise võitjaga.

Mängu käik:

-

Hümnid on mängitud ja mäng võib alata

-

Mäng käib!

2 min

Slovakid mängivad ennast hästi löögile, kuid pall lendab napilt üle

5 min

Sneijderi löök lendab kindlalt üle värava

6 min

Hamsik lööb kaugelt hästi, kuid väravast mööda

7 min

Van Persie saab healt kohalt peaga löögile, kuid pall läheb slovakist üle otsajoone

9 min

Omakorda ründavad slovakid, kuid Hollandi väravavaht on kindel

11 min

Sneijder saab healt kohalt löögile, kuid hollandlase löök läheb liialt värava keskele ja Mucha püüab

14 min

Kucka löök läheb kindlalt mööda

18 min

Robben lollitab natuke Slovakkia kaitsjaid ning lööb vasaku jalaga väljastpoolt karistusala kindlalt palli võrku. 1:0 Hollandile

21 min

Slovakkia on haaranud initsiatiivi ning hoiab nüüd rohkem palli

25 min

Mäng on praegu natuke rahunenud

29 min

Holland jätkab ründamist ja otsitakse võimalust teise värava löömiseks

31 min

Slovakid saadavad ohtliku palli karistusalasse, kuid Holland saab jaole

31 min

Robben mängib käega palli ja saab selle eest kollase kaardi

33 min

Holland on hoidnud 55 % mänguajast enda käes palli ning Slovakkia 45 %

38 min

Slovakid on haaranud initsiatiivi ning näitavad head mängu

40 min

Kucka teenib Slovakkia poolel kollase kaardi

41 min

Mucha püüab kindlalt van Persie löögi

43 min

Sneijder otsib pika sööduga van Persiet, kuid sööt läheb pikaks

45 min

Kohtunik laseb vaid 30 sekundit üle 45 minuti ning vilistab esimese poolaja lõppenuks

46 min

Käib teine poolaeg

50 min

van Persie on hästi läbi saamas, kuid slovakid saavad jaole

50 min

Robbenil taas suurepärane võimalus, siiski lükkab Mucka palli napilt üle otsejoone

51 min

Hollandlastel taas võimalus, kuid Mucha hoiab slovakke pinnal

53 min

Holland jätkab isukalt

55 min

Tšehhide poolel saab viga Zabavnik, kes vajab arstide abi

58 min

Robben saab taas hästi läbi ja söödab keskele, kuid pall omasid ei leia

61 min

Slovakkia on samuti aktiviseerunud

63 min

Stekelenburg eksib väljalöögil, kuid kaitsjad päästavad olukorra

65 min

Robben toob kiirelt palli üle ja söödab Sneijderile, kelle löögile jääb siiski slovakk ette

67 min

Stock mängib ennast ilusasti löögile, kuid pall läheb liiga keskele ja Stekelenburg lükkab palli üle

68 min

Vittek saab väravavahiga üks-üks, kuid Stekelenburg jääb taas peale

70 min

Kuyt saab peaga löögile, kuid saadab palli kindlalt üle

71 min

Holland vahetab. Arjen Robben pingile, Eljero Elia mängu

72 min

Vahetab ka Slovakkia. Erik Jendrisek pingile, Kamil Kopunek mängu

72 min

Just mängu tulnud Kopunek teeb samuti just mänguga liitunud Eliale vea ning kohtunik näitab Kopunekile kollast kaarti

73 min

Kuyt lööb kaugelt hästi, kuid liiga keskele ja Mucha tõrjub palli üle otsajoone

78 min

Vittekil taas võimalus, kuid ta saadab palli üle

80 min

Holland vahetab. Robin van Persie pingile, Klaas Jan Huntelaar mängu

84 min

Mucha eksib väravas ning Kuyt söödab vabaks jäänud Sneijderile, kes saadab palli kindlalt võrku. Holland juhib 2:0

84 min

Martin Skrtel saab kollase kaardi

86 min

Elia lööb peale, kuid löök jääb nõrgaks ja Mucha püüab

87 min

Suluseis rikub Huntelaari hea võimaluse

87 min

Slovakkia teeb kaks vahetust. Radoslav Zabavnik ja Marek Hamsik pingile, Marek Sapara ja Martin Jakubko mängu

89 min

Kuyt tuleb hästi mööda paremat äärt, kuid sööt keskele jääb natuke nõrgaks

90 min

Teisele poolajale lisatakse kolm minutit

90 min

Holland vahetab. Wesley Sneijder pingile, Ibrahim, Afellay mängu

90 min

Slovakid üritavad endiselt auväravat, kuid Hollandi kaitse seisab hästi

90 min

Stekelenburg tõmbab Jakubko karistusalas maha ja Slovakkia saab penalti

90 min

Stekelenburg saab selle eest ka kollase kaardi

90 min

Vittek lööb penalti sisse ja seis on 2:1 Hollandile

90 min

Kohtunik vilistab koheselt ka mängu lõppenuks!

Seni on endale koha veerandfinaali taganud Uruguay, Ghana, Saksamaa ja Argentina.

Hollandi algkoosseis: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Johnny Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni v. Bronckhorst, Nigel de Jong, Mark van Bommel, Dirk Kuyt, Wesley Sneijder, Arjen Robben, Robin van Persie.

Slovakkia algkoosseis: Jan Mucha, Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Radoslav Zabavnik, Vladimir Weiss, Marek Hamsik, Juraj Kucka, Miroslav Stoch, Robert Vittek, Erik Jendrisek.