Prantsusmaa ja Ecuador mängisid viiki, Šveits alistas Hondurase 3:0

Priscilla Õmblus
Prantsusmaa võitis enda alagrupi ning kohtub kaheksandikfinaalis Nigeeriaga.
Prantsusmaa võitis enda alagrupi ning kohtub kaheksandikfinaalis Nigeeriaga. Foto: SCANPIX

Antonio Valencia eemaldamisest hoolimata mängisid Prantsusmaa ja Ecuador kohtumise viiki. Teise poolaja alguses teenis Antonio Valencia punase kaardi Lucas Dignele putsatallaga peale astumise eest ning Ecuador pidi mängima ülejäänud aja vähemuses. Sellele vaatamata ei suutnud Prantsusmaa siiski Ecuadori alistada. Teisel väljakul purustas aga Šveits samal ajal Hondurast seisuga 3:0. Kõik Šveitsile võidu toonud väravad lõi  väravakütt Xherdan Shaquiri. Alagrupist pääsesid edasi Prantsusmaa ja Šveits. Prantsusmaa kohtub kaheksandikfinaalis Nigeeriaga ja Šveits läheb vastamisi Argentinaga.

Ecuador - Prantsusmaa 0:0 (0:0)

Hoiatus: 83. Erazo (Ecuador)

Eemaldamine: 50. Antonio Valencia (Ecuador)

Ecuador: Dominguez, Guagua, Erazo, Paredes, Noboa (89. Caicedo), Montero (63. Ibarra), W. Ayovi, E. Valencia, Minda, Arroyo (82. Achilier), A. Valencia.

Prantsusmaa: Lloris, Sakho (61. Varane), Benzema, Griezmann (79. Remy), Matuidi (67. Giroud), Sagna, Digne Sissoko, Pogba, Koscielny, Schneiderlin.

Honduras - Šveits 0:3 (0:2)

Väravad: 6., 31., 71. Shaqiri

Hoiatused: 66. Jerry Palacios (Honduras)

Honduras: Noel Valladares, Maynor Figueroa, Victor Bernardez, Oscar Garcia (77. Andy Najar), Wilson Palacios, Jerry Bengtson, Carlo Costly (40. Jerry Palacios), Juan Carlos Garcia, Roger Espinoza (46. Marvin Chavez), Jorge Claros, Brayan Beckeles.

Šveits: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Gökhan Inler, Granit Xhaka (77. Michael Lang), Valon Behrami, Ricardo Rodriguez, Admir Mehmedi, Josip Drmic (74. Haris Seferovic), Johan Djourou, Fabian Schär, Xherdan Shaqiri (87. Blerim Džemaili).

Mängu käik (Ecuador-Prantsusmaa):

Kohtumised Ecuador-Prantsusmaa ja Honduras-Šveits algavad 15 minuti pärast!

Ecuadori algkoosseis: Dominguez, Guagua, Erazo, Paredes, Noboa, Montero, W. Ayovi, E. Valencia, Minda, Arroyo, A. Valencia

Prantsusmaa algkoosseis: Lloris, Sakho, Benzema, Griezmann, Matuidi, Sagna, Digne, Sissoko, Pogba, Koscielny, Schneiderlin

Hondurase algkoosseis: Valladares, Figueroa, Bernardez, Garcia, W. Palacios, Bengtson, Costly, Garcia, Espinoza, Claros, Beckeles

Šveitsi algkoosseis: Benaglio, Lichtsteiner, Inler, Xhaka, Behrami, Rodriguez, Mehmedi, Drmic, Djourou, Schaer, Shaqiri

Kõlavad riikide hümnid!

AVAVILED ON KÕLANUD!

0:0

2. minut: Käib tihe rebimine keskväljal.

0:0

3. minut: Minda sõidab Sissoko jalgadesse sisse. Sissoko kukub.

0:0

4. minut: Prantsusmaal on Ecuadori värava all mitu head võimalust väravale peale lüüa, kuid Ecuadori kaitse teeb väga head tööd.

0:0

6. minut: Esimene nurgalöök Prantsusmaale!

ŠVEITS ON TEISEL VÄLJAKUL LÄINUD HONDURAST JUHTIMA SEISUGA 1:0! SHAQUIRI LÖÖB VÄRAVA!

0:0

9. minut: Griezman lööb väravale peale, kuid eksib!

0:0

11. minut: Arroyo teeb vea tõugates Prantsusmaa mängijat.

0:0

13. minut: Benzema tsenderdab palli värava ette, kuid keegi ei pääse löögile.

0:0

14. minut: Matuidi tsenderdab kasti. Sissoko lööb palli jalaga õhust väravale peale, kuid Dominguez tõrjub löögi.

0:0

15. minut: Enner Valencia vigastab hüppeliigest ning lamab väljaku peal.

0:0

16. minut: Enner Valencia lahkub väljakul omal jalal. Mängija naaseb väljakule õige pea.

0:0

18. minut: Sakho tsenderdab palli värava ette. Ecuadori mängija saab pea vahele.

Mäng on pigem Prantsusmaa kontrolli all.

0:0

21. minut: Ecuador toob palli kiirelt enda värava alt üle, tekib 1:1 olukord väravavahiga, kuid väravat ei realiseerita.

0:0

24. minut: Matuidi söödab suurepärase söödu värava ette, kuid Griezmann jääb hiljaks.

0:0

26. minut: Benzemal võimalus peaga väravale peale lüüa, kuid ta jääb hiljaks.

0:0

27. minut: Benzema tsenderdab palli kasti, pall püsib õhus. Noboa põrkab Matuidiga õhus kokku.

0:0

29. minut: Noboa saab arstiabi, sest tal jookseb peast verd. Talle tõmmatakse "müts" pähe ja ta jätkab mängimist.

0:0

31. minut: Guagua niidab Matuidi pikali. Matuidi saab haiget ning jätkab longates.

0:0

32. minut: Sagna väljakul pikali maas. Paar valugrimassi ja mees jätkab mängu.

0:0

33. minut: Xherdan Shaqiri lööb kontrarünnakust väravale peale.

SHAQUIRI LÖÖB TEISEL VÄLJAKUL JUBA TEISE VÄRAVA! ŠVEITS-HONDURAS 2:0!

0:0

36. minut: Digne lükatakse pikali. Prantsusmaa saab ääre pealt karistuslöögi.

0:0

37. minut: Griezmann lööb karistuslöögi lahti, Pobga saab pea vahele, kuid Dominguez saab käe vahele.

0:0

38. minut: Nurgalöök Prantsusmaale. Griezmann lööb nurgalöögi lahti.

0:0

40. minut: Valencia pääses väga hea koha pealt löögile, kuid Lloris sai pallile käe vahele. Suurepärane võimalus Ecuadorile!

0:0

43. minut: Benzema lööb kaugelt peale. Dominguez saab palli kätte!

0:0

44. minut: Paredes lööb kaugelt peale, kuid suunab palli vastase jalgadesse.

0:0

45. minut: Sakho saab hüppe pealt Valencia küünarnukiga silma.

0:0

45 + 2 minutit: Kõlavad esimeste poolagade lõpuviled!

Teised poolajad on alanud!

0:0

46. minut: Griezmann lööb palli latti! Dominguez teeb super tõrje!

0:0

47. minut: Valencia astub Dignele valusalt jala peale. Digne on väljakul pikali maas.

0:0

48. minut: Digne väänleb väljakul valust.

0:0

49. minut: A. Valencia saab Dignele peale astumise eest punase kaardi ning peab väljakult lahkuma!

0:0

52. minut: Ecuadori värava all toimub kõva võitlus palli pärast!

0:0

53. minut: Noboa pääseb löögile, kuid lööb väravast mööda!

0:0

58. minut: Nurgalöök Prantsusmaale!

0:0

60. minut: Sakho vahetatakse Varane vastu välja.

0:0

61. minut: Matuidi pääseb löögile, kuid Dominguez tõrjub palli.

0:0

62. minut: Montero vahetatakse Ibarra vastu välja.

0:0

67. minut: Digne niidab Ibarra pikali. Karistuslöök Ecuadorile! Pall suunatakse otse värava peale, kuid see lendab kõrgelt väravast üle.

0:0

72. minut: Schneiderlin sätib palli ning lööb kaugelt väravale peale. Pall lendab kõrgelt üle värava.

SHAQUIRI TEEB SEDA JÄLLE NING LÖÖB MATŠI KOLMANDA VÄRAVA! ŠVEITS-HONDURAS 3:0!

0:0

77. minut: Benzema saadab palli väravavahile otse sülle.

0:0

78. minut: Griezmann vahetatakse Remy vastu välja.

0:0

79. minut: Remy üritab väga terava nurga alt palli karistusalasse lüüa.

0:0

81. minut: Arroyol tekib suurepärane võimalus selle kohtumise esimene värav lüüa, kuid põrutab palli väravast mööda.

0:0

82. minut: Arroyo vahetatakse Achilieri vastu välja.

0:0

82. minut: Väga ohtlik olukord Prantsusmaa värava all. Ecuador ei suuda väravat realiseerida.

0:0

82. minut: Erazo saab kollase kaardi!

0:0

83. minut: Benzemal võimalus värav lüüa, kuid Dominguez tõrjub palli!

0:0

85. minut: Karistuslöök Ecuadorile mängitakse lahti.

0:0

86. minut: Väga ohtlik olukord Ecuadori värava all! Remy lööb väravale peale, kuid Dominguez tõrjub!

0:0

88. minut: Pogba pääseb löögile ning suunab palli madalale paremasse nurka. Pall lendab väravast mööda.

0:0

89. minut: Ecuadori viimane vahetus: Noboa vahetatakse Caicedo vastu välja.

0:0

90. minut: Dominguez pikali maas. Kas teda vaevavad krambid või tõmbas ta hüppe pealt tõrjudes jala ära? Õnneks on väravavaht pärast pisikest pausi taas jalul.

0:0

90 + 1 minutit: Giroud pääseb peaga löögile. Dominguez saab palli kätte!

0:0

90 + 3 minutit: Ecuadoril tekib mitu head võimalust värav lüüa.

0:0

90 + 4 minutit: Esimene nurgalöök Ecuadorile!