Saksamaa võitis lisaajal Alžeeriat ja kohtub veerandfinaalis Prantsusmaaga

Andre Schürrle väravat tähistamas.
Andre Schürrle väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Brasiilias toimuval jalgpalli MMil kohtusid väljakul kaheksandikfinaalis Saksamaa ja Alžeeria. Saksamaa võitis Alžeeriat lisaajal seisuga 2:1 ning pääses veerandfinaali. Normaalajal kohtumises väravavõrke ei sahistatud ja mäng läks lisaajale. Esimese lisaaja teisel minutil viis Andre Schürrle Saksamaa mängu juhtima. Viimasel lisaaja minutil lõi Mesut Özil ka teise värava. Sellega ei olnud aga mäng veel lõppenud, sest esimesel üleminutil suutis Abdelmoumene Djabou ka Saksamaa väravavõrku sahistada. Viimastel minutitel andsid jalgpallurid endast kõik ja rohkemgi veel, kuid kuumus ja väsimus said meestest võitu ning kohtumine lõppes seisuga 2:1 Saksamaale.

Saksamaa läheb veerandfinaalis vastamisi Prantsusmaaga.

Saksamaa - Alžeeria 2:1 (0:0) (0:0)

Väravad: 92. Andre Schürrle, 120. Mesut Özil - 120+1. Abdelmoumene Djabou

Hoiatused: 107. Philipp Lahm - 42. Rafik Halliche

Saksamaa: Manuel Neuer; Shkodran Mustafi (70. Sami Khedira), Jerome Boateng, Per Mertesacker, Benedikt Höwedes; Bastian Schweinsteiger (109. Christoph Kramer), Philipp Lahm, Toni Kroos; Mesut Özil, Thomas Müller, Mario Götze (46. Andre Schürrle)

Alžeeria: Rais M'Bolhi; Aissa Mandi, Mehdi Mostefa, Rafik Halliche (97. Madjid Bougherra), Essaid Belkalem, Faouzi Ghoulam; Saphir Taider (78. Yacine Brahimi), Mehdi Lacen; Sofiane Feghouli, El Arabi Soudani (100. Abdelmoumene Djabou), Islam Slimani

Mängu käik (Saksamaa-Alžeeria):

Saksamaa algkoosseis: Manuel Neuer; Jerome Boateng, Per Mertesacker, Shkodran Mustafi, Benedikt Höwedes; Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm, Toni Kroos; Mesut Özil, Thomas Müller, Mario Götze

Alžeeria algkoosseis: Rais M'Bolhi; Aissa Mandi, Rafik Halliche, Essaid Belkalem, Faouzi Ghoulam; Saphir Taider, Mehdi Lacen, Mehdi Mostefa; Sofiane Feghouli, El Arabi Soudani, Islam Slimani

Saksamaa ja Alžeeria koondised tulevad väljakule.

Kõlavad mõlema riigi hümnid.

Mängu vilistab Sandro Ricci.

Kõlab mängu avavile!

0:0

2. minut: Lahm annab värava ette ilusa söödu, kuid kohtunik vilistab Mustafile suluseisu.

0:0

4. minut: Müllerile antakse Alžeeria värava alla hea sööt, kuid Rais saab palli kätte.

0:0

6. minut: Mostefa tirib Kroosi käest, kohtunik vilistab talle vea.

0:0

7. minut: Mertesackerile tehakse viga.

0:0

8. minut: Mustafi lööb madala palli kasti sisse.

0:0

8. minut: Alžeeria värava alt lähevad alžeerlased kiirele rünnakule. Neuer tuleb väravast välja, kuid suudab vastast segada ning lükkab palli väljakust välja.

0:0

9. minut: Esimene nurgalöök Alžeeriale!

0:0

10. minut: Ghoulam tõukab Mertesackerit, kohtunik vilistab talle vea.

0:0

13. minut: 5:6 olukord alžeerlastele nende värava all, Schweinsteiger pääseb väravale löögile, Rais tõrjub.

0:0

14. minut: Feghouli mängis mitu kaitsjat üle ja jõudis värava ette löögile, kuid lõi palli küljejoone suunas.

0:0

16. minut: Slimani sahistab Saksamaa väravavõrku, kuid vilistatakse suluseis.

0:0

18. minut: Ghoulam pääseb löögile, kuid Neuer saab pallile näpud vahele.

Taktikaliselt on Alžeeria väga küpselt mänginud.

0:0

21. minut: Saksamaa ei saa oma söödumängu käima ning kaotab palli keskväljal. Alžeeria läheb rünnakule. Pall läheb Ghoulamist välja.

0:0

22. minut: Özil tsenderdab värava ette, Müller pääseb peaga löögile, kuid eksib.

0:0

23. minut: Özil tsenderdab värava ette, kuid pall läheb väravale peale.

0:0

24. minut: Esimene nurgalöök Saksamaale.

0:0

24. minut: Kroos annab nurgalöögi, pall lendab üle sakslaste peade.

0:0

25. minut: Müller ei saa Alžeeria värava juures palli kontrolli alla ning kaotab palli. Alžeeria läheb rünnakule.

0:0

27. minut: Neuer taaskord kastist väljas ning päästab olukorra!

0:0

30. minut: Sakslastel Alžeeria värava all kaks head võimalust, kuid pall blokeeritakse ära.

0:0

31. minut: Götze teeb vea, Alžeeriale karistuslöök väga hea koha pealt.

0:0

32. minut: Feghouli lööb väravale peale, kuid lööb palli selgelt väravast üle.

Siiani on Saksamaa teinud 3 lööki Alžeeria värava suunas ning Alžeeria on teinud samuti 3 lööki Saksamaa värava suunas.

0:0

34. minut: Müller pääseb peaga värava suunas löögile, kuid eksib.

Saksamaa valdab palli 65%, Alžeeria 35%.

0:0

36. minut: Özil lööb kaugelt väravale peale, Rais tõrjub. Mülleril tekib kohe teine võimalus peale lüüa.

0:0

38. minut: Ghoulam annab pika küljeouti, Mostefa lööb väravale ohtlikult peale.

0:0

39. minut: Nurgalöök Alžeeriale!

0:0

40. minut: Neuer aitab Saksamaa kaitseliini ja tuleb taaskord kastist välja.

0:0

41. minut: Suurepärane võimalus sakslastel värav lüüa! Rais teeb topelttõrje.

0:0

42. minut: Halliche saab kollase kaardi Schweinsteigerile jalgadesse sõitmise eest!

0:0

43. minut: Kroos lööb kaugelt väravale peale, kuid pall lendab väravast üle.

0:0

44. minut: Sakslased teevad Alžeeria värava all väga pika söödumängu, kuid nad kaotavad palli.

0:0

45. minut: Mänguajale lisatakse üks lisaminut.

0:0

45 + 1 minutit: Karistuslöök Alžeeriale, lüüakse pikk pall värava ette, kuid pall veereb väljakust välja.

Esimene poolaeg on lõppenud seisuga 0:0!

Teine poolaeg on alanud!

0:0

45. minut: Götze vahetatakse teisel poolajal Schürrle vastu välja.

0:0

47. minut: Schrülle lööb palli kasti sisse, alžeerlane saab jala pallile vahele.

0:0

48. minut: Mustafi pääseb peaga väravale löögile, Rais saab palli kätte.

Saksamaa on teist poolaega agressiivsemalt alustanud.

0:0

49. minut: Nurgalöök Alžeeriale!

0:0

50. minut: Taider lööb nurgalöögi lahti. Tekib ohtlik olukord Saksamaa värava all.

0:0

51. minut: Nurgalöök Saksamaale!

0:0

51. minut: Kontrarünnak Alžeeria poolt, kuid pall ei jõua värava ette.

0:0

54. minut: Lahm lööb 16 kasti joonelt palli väravale peale. Rais saab näpud vahele!

0:0

54. minut: Nurgalöök Saksamaale!

Teisel poolajal on palju näha sakslastele omast mängujoonist - palli püütakse palju enda valduses hoida.

0:0

57. minut: Ohtlik olukord Alžeeria värava all, kuid Müller lükatakse olukorrast välja.

0:0

59. minut: Karistusalas tekkis sakslastel hea võimalus väravale peale lüüa. Schrülle lööb kaugelt väravale peale.

0:0

60. minut: Lahm tsenderdab värava ette, Schrülle pääseb löögile, kuid pall lendab väravast üle.

0:0

61. minut: Nurgalöök Saksamaale!

0:0

61. minut: Taaskord nurgalöök Saksamaale. Kroos lööb palli lahti.

Palli valdamises domineerib Saksamaa.

0:0

65. minut: Karistuslöök Saksamaale! Kroos annab karistuslöögi.

0:0

66. minut: Ghoulam saab haiget kontaktis Schürrlega.

0:0

67. minut: Mustafi on väljakul pikali maas. Videokordusest vaadates tundub, et mees tegi tagareiele liiga.

0:0

69. minut: Mustafi vahetatakse Khedira vastu välja.

0:0

70. minut: Slimani saab väga hea söödu Saksamaa värava ette, kuid Neuer lööb palli peaga eemale.

0:0

72. minut: Karistuslöök Saksamaale. Pall tsenderdatakse kasti sisse.

0:0

73. minut: Schürrle lööb väravale peale, kuid pall veereb otse Raisile sülle.

0:0

74. minut: Feghouli lööb out'i väljaviskest otse väravale peale.

0:0

74. minut: Slimani lööb väravale peale, kuid Neuer saab palli kätte.

0:0

75. minut: Alžeeria läheb kiirele vasturünnakule, Boateng saab pallile jala vahele.

0:0

77. minut: Taider vahetatakse Brahimi vastu välja.

0:0

78. minut: Müller toob palli väga hästi kahest mängijast läbi, Scweinsteiger pääseb löögile, kuid lööb palli väravast mööda.

0:0

79. minut: Müller pääseb löögile, Rais tõrjub. Scweinsteigeril teine hea võimalus, kuid eksib.

0:0

80. minut: Nurgalöök Saksamaale!

0:0

81. minut: Müller oli kaitseliinis vaba, lööb väravale peale, kuid eksib. Suurepärane võimalus värav lüüa!

0:0

83. minut: Özilil on võimalus väravale peale lüüa, kuid pall läheb alžeerlase jalast väljakust välja.

0:0

83. minut: Nurgalöök Saksamaale!

0:0

84. minut: Hallichel tekivad krambid.

0:0

85. minut: Müller lööb nurgalöögi lahti.

0:0

86. minut: Boateng lööb kaugelt väravale peale, kuid Feghouli läheb pallile vahele.

0:0

86. minut: Karistuslöök Saksamaale alžeerlase käega mängimise eest!

0:0

87. minut: Karistuslöök tahetakse kavalalt lahti mängida, kuid teostus ebaõnnestub, sest Müller libastub, Kroos tõstab palli kasti sisse.

0:0

90. minut: Mänguajale lisatakse neli lisaminutit.

0:0

90 + 2 minutit: ALžeeria võidab palli ja läheb rünnakule, kuid kaotab palli.

0:0

90 + 3 minutit: Seitsmes nurgalöök Saksamaale!

0:0

90 + 4 minutit: Rais võtab väga kindlalt nurgalöögi ära.

Teine poolaeg on lõppenud seisuga 0:0. Mäng läheb lisaajale.

LISAAEG on alanud! Esimesed 15 minutit!

Lisaaegu alustati samade kosseisudega.

1:0

91. minut: SCHÜRRLE LÖÖB VÄRAVA!

1:0

95. minut: Özilil tekib väravavahiga 1:1 olukord, kuid Halliche saab jala vahele.

1:0

96. minut: Halliche ei suuda krampidega jätkata. Ta vahetatakse Bouguerra vastu välja.

1:0

97. minut: Feghouli tsenderdab ohtlikult Saksamaa värava alla.

1:0

99. minut: Müller lööb väravale peale, kuid lööb väravast mööda.

1:0

99. minut: Soudani vahetatakse Djabou vastu välja.

1:0

100. minut: Nurgalöök Alžeeriale!

1:0

101. minut: Mostefa pääseb löögile, kuid eksib paari meetriga! Värav oli käega katsutav!

1:0

102. minut: Nurgalöök Saksamaale!

1:0

102. minut: Scweinsteiger on krampides.

1:0

104. minut: Alžeeria saab keskväljal palli, kuid kaotab selle.

1:0

105. minut: Lisaaja esimesele poolele lisatakse üks minut.

1:0

105 + 1 minutit: Boateng annab Schürrlele hea pika söödu.

1:0

105 + 1 minutit: Lisaaja esimene poolaeg on lõppenud.

1:0

105. minut: Lisaaja teine poolaeg on alanud.

1:0

106. minut: Lahm saab kollase kaardi!

1:0

107. minut: Karistuslöök Alžeeriale ohtlikust kohast!

1:0

107. minut: Mandi lööb karistuslöögi otse väravale peale, kuid Neuer püüab palli kinni.

1:0

108. minut: Schweinsteiger talutatakse krampidega väljakult minema. Ta vahetatakse Krameri vastu välja.

Mängu tempo on langenud, teravust enam ei ole.

1:0

111. minut: Mandi istub krampidega murul.

1:0

115. minut: Saksamaa tõstab rünnaku, Schürrle pääseb löögile, kuid Belkaelem saab jala vahele.

1:0

117. minut: Slimanil tekib 1:1 võimalus väravavahiga Saksamaa värava all, kuid Boateng niidab ta maha.

2:0

119. minut: ÖZIL LÖÖB MÄNGU TEISE VÄRAVA!

2:1

120 + 1 minutit: DJABOU LÖÖB VÄRAVA!

2:1

Kõlab mängu lõpuvile! Saksamaa võidab kohtumise seisuga 2:1!

Saksamaa kohtub veerandfinaalis Prantsusmaaga.

Saksamaa alustas tänavust MMi kindla 4:0 võiduga Portugali üle. Teises mängus tehti Ghanaga võitluslik 2:2 viik ning alagrupi viimases mängus võideti 1:0 USA meeskonda.

Alžeeria kaotas avamängus 1:2 Belgiale, kuid teises voorus saadi oma mängumasin tööle ning võeti kindel 4:2 võit Lõuna-Korea üle. Alagrupi viimases mängus võideldi Venemaa vastu välja 1:1 viik ning kindlustati edasipääs.