Saksamaa lõpetas MMi kolmanda kohaga

Jalgpalli MM-finaalturniiri eelviimases kohtumises alistas Saksamaa 3:2 Uruguay ning sakslased teenisid sellega kokkuvõttes kolmanda koha.

Võitjate poolel olid täpsed Thomas Müller, Marcell Jansen ning Sami Khedira. Uruguay väravate autoriteks olid Edison Cavani ning Diego Forlan.

Tänavuse MMi võitja selgitavad valitsev Euroopa meister Hispaania ning Holland.

Mängu käik:

-

Mäng käib!

4 min

Pall käib korraks Uruguay võrgus, kuid väravat ei loeta

5 min

Aogo teenib kollase kaardi

6 min

Forlani karistuslöök tabab sakslase kätt ning Uruguay saab veel lähemalt lüüa

7 min

Forlani karistuslöök lendab napilt üle ristnurga

7 min

Cacaule kollane kaart

10 min

Özil annab hea nurgalöögi ning Friedrichi pealöök tabab latti

14 min

Mäng on natuke rahunenud

16 min

Viimati mängisid MMi pronskimängus kaks endist maailmameistrit 1990. aastal, kui Itaalia alistas 2:1 Inglismaa

19 min

Schweinsteiger tulistab kaugelt ja Muslera ei suuda palli püüda ning tõrjub selle enda ette. Esimesena jõuab jaole Müller, kes viib Saksamaa 1:0 juhtima

19 min

Müller on nüüd MMil löönud viis väravat ning jagab David Villa ning Wesley Sneijderiga väravaküttide edetabelis esikohta

22 min

Saksamaa veeretab rahulikult palli

25 min

Suarez ja Forlan ründavad aktiivselt ja Uruguay teenib nurgalöögi

26 min

Özil leiab hästi Khedira, kuid viimane on suluseisus

28 min

Uruguay tuleb kiirele vasturünnakule ning Cavani viigistab kohtumise seisu 1:1-le

32 min

Saksamaa ründab

35 min

Özil on karistuasala joonel hästi palli saamas, kuid pall läheb tmeast mööda ning lisaks vilistatakse talle viga

39 min

Cavani on hästi läbi saamas, kuid vilistatakse suluseis. Mäng toimub juba pikemat aega tugevas vihmasajus

42 min

Suarez saab hästi hästi läbi, kuid lööb mööda

44 min

Schweinsteigeri karistuslöök lendab üle värava

45 min

Forlan suunab nurgalöögi vindiga väravele, kuid pall lendab üle

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Käib teine poolaeg

48 min

Uruguay'l suurepärane võimalus. Butt tõrjub kõigepealt Cavani löögi ning seejärel lööb Suarez mööda

51 min

Forlan tulistab ilusasti ning viib Uurugauy 2:1 juhtima

55 min

Forlan tõusis nüüd samuti viie värava peale ning jagab väravaküttide edetabelis esikohta koos Mülleri, Villa ja Sneijderiga

56 min

Boateng annab hea tsenderduse ning Jansen lükkab palli peaga võrku. Väljatulekuga eksis ka Uruguay väravavaht Muslera. Seis on 2:2.

58 min

Özil saab heal positsioonil palli, kuid paneb ennast raskesse olukorda ja kaotab palli

59 min

Cacau kauglöök lendab mööda

61 min

Perez teeb Schweinsteigeri vastu vea ning teenib kollase kaardi

63 min

Suarez saadab ilusa kauglöögi värava suunas, kuid Butt teeb samaväärse tõrje

65 min

Forlanil suurepärane võimalus, kuid Butt on õigel kohal

66 min

Mülleri kauglöök läheb kindlalt väravast mööda

68 min

Suareze löök lendab kõrgelt üle värava

71 min

Omakorda üritab Cacau, kuid tema löök lendab kindlalt üle

73 min

Saksamaa vahetab. Cacau pingile, Kiessling mängu

76 min

Kiessling mängib ennast hästi löögile, kuid Muslera tõrjub

77 min

Uruguay vahetab. Perez pingile, Gargano mängu

78 min

Pereira karistuslöök lendab kindlalt väravast üle

81 min

Saksamaa vahetab. Jansen pingile, Kroos mängu

82 min

Saksmaa ründab teravalt

82 min

Khedira lööb nurgalöögi järel palli peaga väravasse ning Saksamaa juhib 3:2

85 min

Uruguay üritab, kuid tulemuseta

88 min

Kiessling mängitakse suurepäraselt löögile, kuid ründaja lööb healt kohalt üle

88 min

Uruguay vahetab. Cavani pingile, Abreu mängu

90 min

Saksamaa vahetab. Özil pingile, Tasci mängu

90 min

Friedrich saab kollase kaardi ning Uruguay saab suurepärasest kohast karistuslöögi

90 min

Forlani karistuslöök raksatab latti ning kohtunik vilistab koheselt ka mängu lõppenuks. Pronskmedal Saksamaale!!

Uruguay algkooseis: Néstor Muslera, Jorge Fucile, Diego Godin, Diego Lugano, Martin Caceres, Maximiliano Pereira, Egidio Arévalo, Diego Pérez, Edison Cavani, Luiz Suarez, Diego Forlan.

Saksamaa algkooseis: Hans-Jörg Butt, Jerome Boateng, Per Mertesacker, Arne Friedrich, Dennis Aogo, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Mesut Özil, Marcell Jansen, Cacau.

Käimasoleval finaalturniiril kaotas Saksamaa poolfinaalis 0:1 Hispaaniale ning Uruguay jäi samas 2:3 alla Hollandile ning seega kohtutakse omavahel kolmanda koha kohtumises.

Homme õhtul toimuvas finaalis lähevad vastamisi Hispaania ja Holland.