Algab põnev loengusari harrastussportlastele

Kaarel Täll
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kristjan Port
Kristjan Port Foto: Priit Simson

23. septembril algavad harrastussportlastele õhtused loengud «Treeni teadlikult», kus mitmed spordis tunnustatud spetsialistid jagavad nõu - kuidas teadlikumalt treenida.

Avaloengu esineja Roman Fosti kommenteerib oma loengut (mida peab spordipsühholoogiga kahasse): «Räägin isiklikust kogemusest kuidas end motiveerin, mida teen tagasilöökide puhul spordis, mõne vigastuse korral ja kuidas peale edukat võistlust järgmisi eesmärke püstitan.»

Kristjan Port, harrastussportlastele «Treeni teadlikult» loengusarja üks alustajaid 3 aastat tagasi, sõnab: «Loengutesse on oodatud kuulama tervisliku eluviisiga inimesed, nende juhendajad ja noorsportlaste lapsevanemad. Sügisese sarja fookuses on ettevalmistused suusahooajaks, õige tööasend ja kehaliste võimekuste hindamine ning tõstmine. Ei puudu ka toitumise ja tervisekontrolli loengud, mida ikka ja jälle tagasisides küsitakse.»

Septembrist detsembrini teisipäeva õhtuti toimuvatel loengutel on võimalus sel sügisel tõsta oma teadlikkust jalatsivaliku osas, et treening oleks nauditav ja väheneks jalavaevused (lektor Rein Sokk). Tunnustatud füsioterapeut Lauri Rannama jagab teadmisi vigastustest ja nendest taastumisest, seal juures ka võimalike abivahendite kasutamisest.

Jõutõstmise treener Margus Silbaum annab nõu jõutreeningute planeerimisest nii algajatele kui edasijõudnutele. Jooksutreener Ahto Tatter käsitleb jooksjate soovituslikke treeninguid hooajaväliselt ning suusatreener Jaanus Teppan ettevalmistusi talvisteks võistlusteks. Kevade üks populaarseim teema saab jätku sama lektori, füsioterapeut Katre Lust-Mardna poolt, kes seekord toob näiteid harjutusvarast talveks ja kevadhooaja ettevalmistuseks ning lektor Kirsti Pedak jagab praktilisi nõuandeid: kuidas läbi erinevate harjutuste hinnata oma kehalisi ja tervislikke võimeid.

Eraldi teemadena on lisaks toitumine enne ja peale treeningut (toitumisnõustaja Siret Saarsalu), toiduallergia ja -talumatusest (laborispetsialist Kaidi Hunt), tööergonoomikast (füsioterapeut Sirli Hinn) ning viimasel ajal palju tähelepanu saanud doping – milles probleem ja kuidas hoiduda just harrastaja seisukohalt (lektor Kristjan Port).

Loengute ajakava:

23.09 Motivatsioon kui tegevuse algataja ja eestvedaja - harrastusjooksja Roman Fosti, spordipsühholoog Snezana Stoljarova

30.09 Harrastussportlase jalatsivalik - jalatsispetsialist Rein Sokk

07.10 Hea kehaline ettevalmistus – pool tulemust talvisel maratonil - suusatreener Jaanus Teppan

14.10 Toiduallergia või -talumatus? - laborispetsialist Kaidi Hunt

21.10 Jooksja treening võistlushooaja välisel ajal - jooksutreener Ahto Tatter

28.10 Töö tulemuslikkuse parandamine läbi õige tööasendi ja harjutuste - füsioterapeut Sirli Hinn

04.11 Vigastustest ja ülekoormusest taastumine abivahenditega - füsioterapeut Lauri Rannama

11.11 Treeninguid toetav harjutusvara talveks ja kevadhooaja ettevalmistuseks - füsioterapeut Katre Lust-Mardna

18.11 Doping – milles probleem ja kuidas hoiduda? - TLÜ dotsent Kristjan Port

25.11 Jõutreeningud harrastajatele - jõutõstmise treener Margus Silbaum

02.12 Kehalise võimekuse ja terviseseisundi hindamise testid - TLÜ lektor Kirsti Pedak

09.12 Harrastussportlase toiduvalikud enne ja peale treeningut - toitumisnõustaja Siret Saarsalu

16.12 Milleks suusatehnika – kuidas kiiremini/paremini õppida ja omandada? - suusatreener Jaanus Teppan

Loengute algus kell 18:00, orienteeruv kestvusaeg 1,5h.

Loengud toimuvad Tallinnas, aadressil Tondi 55 (II korrus, ruum 210)

Ühest loengust osavõtumaks on vaid 5 eurot.

Registreerumine ja lisainfo: www.tlu.ee/tsi või e-posti teel: katrin.soidra-zujev@tlu.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles