Rock alistas Peciukeviciuse vedamisel Balti liiga karika poolfinaalis Šiauliai

Mariel Gregor
Tartu Rocki meeskond.
Tartu Rocki meeskond. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Tartu Rocki korvpallimeeskond pidas täna Balti liiga karikaturniiril poolfinaali Balti liiga valitseva meistri Šialuliaiga ning sai põneva lõpuga mängus 62:59 võidu. Rock kaotas avapoolaja 28:39, ent suutis teisel poolajal mängu tagasi tulla ning oli lõpus kindlam. Rocki resultatiivseim oli 17 punkti, 7 lauapalli ja 7 korvisööduga mängujuht Augustas Peciukevicius, kes tegutses hästi mängu viimasel veerandajal ja otsustavatel hetkedel. Janar Talts lisas 13 punkti ja 9 lauapalli ning Tanel Kurbas 12 punkti. Šiauliai edukaim olid 12 punktiga Ryan Dee Olander ja Lee Jonathan.

13:8

Sulskise vabavisked annavad viiepunktilise edu Leedu klubile, vastased on teinud vahespurdi

29:20

Roci rünnak on hambutu, ründelauast saadakse küll pallid kätte, ent sisse ei suudeta visata

31:20

Järjekordne Rocki rünnak ebaõnnestub, ja Babkauskase korvi järel juhib Šiauliai üsna kindlalt

41:35

Peciukevicius tabab kaugelt ja vähendab vahe kuuele silmale, vastased võtavad aja maha

47:53

Kui kolm minutit on mängitud, on Rock saanud ühe korvi, kui Peciukevicius korvi alt tabas, Kullamäe võtab time-outi

55:59

Kurbaselt täpne kaugvise ja Tartu klubi edu püsib

57:59

Taas ei suuda Rock rünnakuaja jooksul normaalset viskekohta leida, vastased aga tabavad - Olander korvi alt, mängu lõpuni 3 minutit

57:59

Järgmisel rünnakul saab Rocki rünnaekuaeg taas enne viskele jõudmist täis

59:59

Šiauliai saab korduvalt ründelauast palli kätte ja lõpuks skoorib Leonavicius, minut ja 20 sekundit mängida

59:61

Peciukevicius leiab korvi alt Petrukonise, kes tabab, mängida 32 sekundit, time-out

59:62

Peciukevicius teeb vaheltlõike ja teenib kiirrünnakul vabavisked, tabab neist ühe

59:62

Šiauliai ei suuda lõpusekunditel head lahendust leida ja Rock võidab 62:59 ning koht BBL Cupi finaalis olemas.

Mängu eel:

Täna ei saa meeskonda aidata mängujuht Tanel Sokk ja korvialune jõud Joosep Toome.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Liepaja/Triobet ning Ventspils. Kohamängud on pühapäeval kell 14.30 ja kell 17.00.

Nädal tagasi Rakveres peetud turniiri finaalis oli Tartu klubi 73:63 üle suurimast kodusest rivaalist Kalev/Cramost.